Kilka szczegółów na temat nowego Rolls-Royce’a Phantom’a

Na popularnym kanale YouTube Salomondrin pojawił się krótki film, po obejrzeniu którego mamy dla Was kilka informacji na temat nowego Rolls-Royce’a Phantom’a. Właściciel profilu był na zamkniętej prezentacji, na którą zaproszono potencjalnych klientów aby już zaczęli składać zamówienia. Oto kilka informacji na temat nowego Phantoma.

Wiemy, że pierwsze egzemplarze pojawią się u klientów w pierwszym kwartale 2018 roku. Dziennikarze będą mogli pojeździć nim kilka miesięcy wcześniej. Każdy z egzemplarzy nowego Phantoma będzie zbudowany na zamówienie klienta, nie będzie już aut konfigurowanych dla dealerów.

Rolls-Royce Phantom zostanie zbudowany na zupełnie nowej platformie, która nie jest wspólna z żadnym z obecnie produkowanych BMW. Pod maską znajdzie się podwójnie doładowany silnik V12 o mocy około 600 KM.

W nowym Phantomie również przednie drzwi będą posiadały funkcję automatycznego zamykania, a na wszystkich drzwiach pojawią się dodatkowe przyciski do otwierania/zamykania od zewnątrz. Większy komfort mają też zapewnić nowe koła, które dzięki zastosowaniu gąbki w oponach mają ograniczyć do minimum hałas dochodzący do nas z zewnątrz. Gruba warstwa tego materiału pojawiła się też pod podsufitką.

Rolls-Royce wykorzystał również technologię laserowych świateł drogowych, które mają być aktywne dopiero powyżej prędkości 65 km/h. Znalazło się również miejsce dla tylnej osi skrętnej.

Wewnątrz znajdziecie cyfrowe zegary, które podobno mimo wszystko wyglądają świetnie, podnoszoną podłogę przed tylnymi fotelami, zupełnie nowy system masażu, kamery 360, a kontrolować temperaturę i siłę klimatyzacji z tyłu będzie można z nowych paneli umieszczonych w podłokietnikach drzwi.

Zdjęcia: Motor1.com