Jaguar XF Sportbrake [oficjalnie]

Jaguar pokazał nam model XF w wersji kombi, którą nazwano Sportbrake. Będzie on sprzedawany nie tylko w Europie, ale również w Stanach Zjednoczonych oraz w Chinach. Jaguar przewiduje, że ten model odniesie sukces.

Samochód będzie dostępny w 5 wersjach wyposażenia, a jego cena ma się zaczynać od 34,910 funtów w Wielkiej Brytanii. Klient będzie miał do wyboru aż 5 wersji silnikowych, dwa rodzaje napędu oraz manualną i automatyczną skrzynię biegów.

Na liście silników mamy trzy warianty 2-litrowego diesla o mocy 163 KM(manual lub automat, napęd na tył), 180 KM(automat, napęd na tył lub AWD) i 240 KM(automat, napęd AWD), oraz 3-litrowe V6 o mocy 300 KM dostępne z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła. Ofertę zamykają: 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 250 KM połączony z automatyczną skrzynią biegów i napędem na tylną oś oraz 3-litrowe V6 z kompresorem o mocy 380 KM. Jest tylko mały haczyk – ostatnia z wersji silnikowych będzie dostępna wyłącznie w USA, na Bliskim Wschodzie i w Chinach.

Jaguar chwali się również bardzo szybko działającym systemem inforozrywki Touch Pro z 10-calowym wyświetlaczem dotykowym, oraz sporych rozmiarów oknem dachowym o powierzchni 1.6 metra kwadratowego.

Pojemność bagażnika wynosi 565 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy wzrasta ona do 1,700 litrów. Klienci będą mogli doposażyć swoje auto w liczne akcesoria ułatwiajace przewożenie różnych przedmiotów.

2 komentarze do wpisu „Jaguar XF Sportbrake [oficjalnie]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.