Aston Martin Vantage AMR. Otrzyma go tylko 300 wybrańców na całym świecie

Aston Martin pokazał specjalną limitowaną edycję modelu Vantage. Jest to Aston Martin Vantage AMR, co jest skrótem od Aston Martin Racing. Powstanie wyłącznie 300 egzemplarzy tego auta, w tym 100 z silnikiem V12 oraz 200 z silnikiem V8.

Aston Martin Vantage AMR

Modele z silnikiem 12-cylindrowym otrzymają dodatkowe 30 KM, co daje łącznie 595 KM. W egzemplarzach z silnikiem V8 kierowca będzie miał do dyspozycji 430 KM. Klienci będą mogli wybrać czy chcą połączyć silnik ze zautomatyzowaną przekładnią sekwencyjną czy z manualną skrzynią biegów(6 lub 7 przełożeń).

Auta będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: biały z pomarańczowymi akcentami, czarny z niebieskimi akcentami, niebieski z czerwonymi akcentami oraz srebrny z szarymi akcentami. Opcjonalnie można będzie jeszcze wybrać pakiet „Halo Pack”, który sprawi że nadwozie zostanie pomalowane ciemnozielonym lakierem a wszystkie detale jaskrawą zielenią. Wewnątrz znajdziemy połączenie skóry i alcantary najwyższej jakości w kolorystyce odpowiadającej barwom nadwozia.

Aston Martin Vantage AMR

Dodatkowo można zamówić karbonowy bodykit, kute aluminiowe felgi i tytanowy układ wydechowy, który sprawia, że auto jest nie tylko głośniejsze, ale i lżejsze o 14 kilogramów.

Ceny w Niemczech zaczynają się od €126,995, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w czwartym kwartale tego roku.