Aston Martin Vantage AMR [oficjalnie]

Aston Martin pokazał specjalną limitowaną edycję modelu Vantage. Jest to Aston Martin Vantage AMR, co jest skrótem od Aston Martin Racing. Powstanie wyłącznie 300 egzemplarzy tego auta, w tym 100 z silnikiem V12 oraz 200 z silnikiem V8.

Aston Martin Vantage AMR

Modele z silnikiem 12-cylindrowym otrzymają dodatkowe 30 KM, co daje łącznie 595 KM. W egzemplarzach z silnikiem V8 kierowca będzie miał do dyspozycji 430 KM. Klienci będą mogli wybrać czy chcą połączyć silnik ze zautomatyzowaną przekładnią sekwencyjną czy z manualną skrzynią biegów(6 lub 7 przełożeń).

Auta będą dostępne w czterech wersjach kolorystycznych: biały z pomarańczowymi akcentami, czarny z niebieskimi akcentami, niebieski z czerwonymi akcentami oraz srebrny z szarymi akcentami. Opcjonalnie można będzie jeszcze wybrać pakiet „Halo Pack”, który sprawi że nadwozie zostanie pomalowane ciemnozielonym lakierem a wszystkie detale jaskrawą zielenią. Wewnątrz znajdziemy połączenie skóry i alcantary najwyższej jakości w kolorystyce odpowiadającej barwom nadwozia.

Aston Martin Vantage AMR

Dodatkowo można zamówić karbonowy bodykit, kute aluminiowe felgi i tytanowy układ wydechowy, który sprawia, że auto jest nie tylko głośniejsze, ale i lżejsze o 14 kilogramów.

Ceny w Niemczech zaczynają się od €126,995, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w czwartym kwartale tego roku.