SEAT Arona (2018) zaprezentowany

Przed Wami najnowsze dziecko SEATa. Miejski crossover nazwany Arona, o którego nadejściu zapowiadaliśmy już jakiś czas temu. Jest to kolejne tego typu auto, które debiutuje w tym miesiącu. Wcześniej swoje premiery miały m.in. Hyundai Kona oraz Kia Stonic.

Nowy SEAT zbudowany został na platformie MQB A0, którą dzieli między innymi z Ibizą. Jest jednak od niej niemal o 8 centymetrów dłuższy oraz 10 centymetrów. Zapewni więc podróżującym więcej miejsca wewnątrz, ale również lepszą pozycję dającą lepszą widoczność. Pojemność bagażnika, względem Ibizy, wzrosła o 45 litrów do równych 400 litrów.

Na liście silników znajdziemy benzynowe silniki 3-cylindrowe 1.0 TSI o mocy 95 KM oraz 115 KM, które możemy połączyć zarówno z 6-stopniowym manualem jak i 7-stopniową przekładnią DSG. Mamy tam również 4-cylindrowy motor 1.5 TSI o mocy 150 KM z funkcją dezaktywacji cylindrów. Miłośników silników wysokoprężnych powinien zadowolić wybór pomiędzy dwoma wersjami 1.6 TDI w wariantach 95- oraz 115-konnym.

Wewnątrz znajdziemy praktycznie to samo co w nowej Ibizie. Mamy więc możliwość połączenia swojego telefonu za pomocą Apple CarPlay czy Android Auto, opcjonalny system BeatsAudio o mocy 300 wat, dwustrefową klimatyzację czy oświetlenie ambientowe. Arona będzie dostępna w czterech wersjach wyposażenia: Reference, Style, FR oraz Xcellence. Klienci będą mieli do wyboru aż 68 kombinacji kolorystycznych, co jest bardzo ważne przy tego typu samochodach.