2018 Porsche 911 GT2 RS zadebiutowało na targach E3 2017

Niemiecki producent samochodów sportowych wybrał dosyć nietypowe miejsce na premierę najbardziej hardkorowej odmiany najpopularniejszego ze swoich modeli. Mowa oczywiście o Porsche 911 w wersji GT2 RS, które właśnie zostało zaprezentowane podczas targów E3 2017, na których pokazywane są nowości dotyczące przede wszystkim gier komputerowych i konsolowych.

Porsche 911 GT2 RS

Porsche 911 GT2 RS pojawiło się tam w związku z premierą gry Forza Motorsport 7. Wcześniej przewidywano, że producent z Zuffenhausen ujawni nam oficjalnie GT2 RS podczas Goodwood Festival of Speed lub nawet dopiero we wrześniu podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Producent nie zdradził jeszcze szczegółów technicznych, najprawdopodobniej poznamy je w najbliższym czasie. Z pewnością Was o nich poinformujemy. Według wcześniejszych doniesień za napęd GT2 RS ma odpowiadać 3.8-litrowa jednostka bokser z podwójnym doładowaniem o mocy 650-700 KM. Moc ma być przekazywana wyłącznie na tylną oś za pomocą przekładni PDK.

Porsche 911 GT2 RS

Możemy jednak zobaczyć już jak wygląda nowe GT2 RS. Zupełnie nowe zderzaki o niemal wyścigowych liniach z potężnymi wlotami powietrza, nadkola podobne do tych z GT3 RS, dach oraz maska wykonane z włókna węglowego i sporych rozmiarów skrzydło na klapie. Już po samym wyglądzie jesteśmy w stanie stwierdzić, że będzie to piekielnie szybki samochód.