2017 Kia Stonic [oficjalnie]

Jest to bardzo obfity miesiąc jeśli chodzi o premiery małych crossoverów. Poznaliśmy już nowego SEATa Arona, Hyundaia Kona, a oto przed Wami – Kia Stonic.

Według tego właśnie producenta, co raz większa liczba klientów przesiada się z małych hatchbacków na coś w rodzaju crossoverów, stąd pomysł na zupełnie nowy model. Auto dzieli swoją platformę z modelem Rio, a pod maską znajdziemy gamę silników benzynowych o pojemności od 1.0 do 1.4 litra i mocy od 120 KM oraz jeden silnik wysokoprężny o pojemności 1.6 litra.

Stonic posiada mnóstwo systemów bezpieczeństwa takich jak na przykład: hamowanie awaryjne z detekcją pieszych, ostrzeżenie przed zjechaniem z pasa ruchu, wykrywanie zmęczenia kierowcy czy monitorowanie martwego pola.

Wewnątrz, oprócz sporej ilości miejsca na głowę i nogi oraz bagażnik o pojemności 352 litrów, znajdziemy także infotainment obsługujący Apple CarPlay oraz AndroidAuto. Samochód będzie dostępny w 20 różnych kombinacjach kolorystycznych.

Kia Stonic trafi do sprzedaży pod koniec roku 2017, a po raz pierwszy na żywo zobaczymy ją we wrześniu na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.