Toyota planuje drugą modernizację obecnego Land Cruisera

Land Cruiser to model bez wątpienia kultowy dumnie noszący miano jednych, z najdłużej produkowanych serii modelowych w historii. Istniejący od 1954 roku emblemat nosiło tak wiele różnorodnych wersji tego pojazdu, że ciężko je zliczyć. Na naszym rynku obecnie w ofercie marki widnieje klasyczny Land Cruiser (na świecie lepiej znany jako Prado) oraz bardziej luksusowa i piekielnie droga jak na profil marki (ceny dochodzą do pół miliona złotych!) większa Land Cruiser V8.

Niebawem poznamy tę pierwszą po drugiej już modernizacji. Przedstawiona w 2009 roku czwarta generacja serii Prado obecna na rynku jest dość długo. Poprzednie dwa wcielenia w tym momencie ustępowały już miejsca następcy. Tym razem Toyota jeszcze nie uznała, aby po 8 latach konstrukcja zasługiwała na kolejną generację, dlatego niebawem poznamy odświeżoną Land Cruiser po drugiej modernizacji.

Pierwszy facelifting Land Cruiser wraz z siostrzanym Lexusem GX przeszedł w 2013 roku. Zmienił on wygląd grilla, wypełnienie tylnych świateł oraz przemodelował kształt reflektorów. Tym razem marka planuje wprowadzić większe, łatwiej zauważalne zmiany. Najwięcej zmieni się z przodu.

Toyota Land Cruiser 2013

Na zdjęciach, które wyciekły za pośrednictwem Instagrama widzimy, że Land Cruiser po drugiej modernizacji otrzyma zupełnie nowy, bardziej kanciasty kształt reflektorów, przemodelowany zderzak i bardziej stonowaną atrapę chłodnicy. Zmiany nie ominą także tylnych lamp – ponownie otrzymają one inne wypełnienie, tym razem jednak – subtelniejsze, z dominacją czerwonej barwy. Odświeżenie zawędruje również do wnętrza – Toyota przemodeluje konsolę środkową i zaprezentuje nowe wskaźniki.

Aby utrzymać świeżość Land Cruisera Japończycy wyposażą swoją wielką terenówkę (jedną, z ostatnich takich na rynku) w najnowsze systemy bezpieczeństwa, jak np. system wykrywania pieszych oraz system kontrolujący tor jazdy.

Kiedy możemy spodziewać się debiutu Land Cruisera po drugiej modernizacji? Według portalu autoevolution.com nastąpi on być może jeszcze w drugiej połowie bieżącego roku. Mimo, iż moda na SUV-y skutecznie zmarginalizowała klasyczne terenówki i przeobraziła nawet niektóre w tenże rodzaj aut (ostatni Nissan Patrol) to Toyota dzielnie trzyma przy życiu Land Cruisera Prado. Liczymy, że nadchodzący facelifting nie będzie ostatnim sygnałem życia od tego modelu marki. Byłoby szkoda.