Range Rover Velar już w Polsce

Brytyjski Land Rover wraz ze swoją sub-marką Range Rover od czasu znajdowania się pod skrzydłami indyjskiego giganta Tata Motors przeżywa złoty okres, podobnie jak zresztą przejęty w tym samym czasie siostrzany Jaguar. W ostatnich miesiącach gamę prestiżowej linii modelowej Land Rovera wzbogacił średniej wielkości Range Rover Velar, którego jeden egzemplarz już trafił do salonu marki w Polsce.

Range Rover Velar – zdjęcia

Po przejęciu przez Hindusów Land Rover postawił sobie ambitny cel zwiększenia kilkukrotnie sprzedaży i poszerzenia gamy modelowej o nowe modele różnej wielkości. W ramach tej taktyki oferta specjalizującej się w SUV-ach marki z Coventry podzielona została na dwie linie modelowe – Land Rover oraz Range Rover, przy czym ta druga rozwinęła się ostatnio szczególnie do tego stopnia, że jest obecnie… dwukrotnie liczniejsza od ‘klasycznych’ Land Roverów.

Początkowo Range Rover powstał jako pojedynczy, największy model będący ukoronowaniem gamy Land Rovera, jednak w zeszłym dziesięcioleciu pojawił się drugi pojazd spod tego znaku – Range Rover Sport. Po prezentacji kompaktowego awangardowego Evoque producent jasno dał do zrozumienia, że powstaje gama awangardowych modeli różnej wielkości, która w przyszłości uzupełniona zostanie o jeszcze jeden element.

Przez chwilę spekulowano, że marka chce przedstawić model jeszcze mniejszy od Evoque, jednak końcowo padło na coś większego. Land Rover oficjalnie w zeszłym roku ogłosił, że linię Range Rovera skompletuje SUV klasy średniej pozycjonowany między Evoque, a Sportem. Dwa miesiące temu przedstawiono wreszcie na wystawie w Genewie Velara, który przykuł ogromną uwagę niepowtarzalną sylwetką, nowoczesną technologią i równie odważną, co w przypadku Evoque, stylistyką.

Mimo, że od premiery najnowszego Range Rovera minęły dopiero dwa miesiące a na witrynie internetowej marki nie ma jeszcze podanego cennika to pojazd już trafił już do naszego kraju i uchwycony został na zdjęciach ‘na żywo’. Mieszkaniec Białegostoku uchwycił, zapewne, pachnącego świeżością Velara stojącego na parkingu przed salonem marki, a zdjęcia udostępniono za pośrednictwem facebookowego fanpejdża Car Spotting Białystok. Także i na tych fotografiach jesteśmy pod wrażeniem designu najnowszego dzieła brytyjskiej marki. Gdy Velary na dobre wyjadą na drogi – będzie na co patrzeć!

FOT: CarSpottingBialystokPhotography