Oto deska rozdzielcza Audi Q8 [zdjęcia szpiegowskie]

Trend na SUV-y ze ściętym nadwoziem zwanym bardziej wyrafinowanie ‘w stylu coupe’ zapanował w motoryzacji na dobre. Konkurenta wśród największych pojazdów tego typu nareszcie przedstawi Audi. Flagowy SUV Q8 przechodzi już końcową fazę testów przedprodukcyjnych.

Oryginalny rodzaj nadwozia spopularyzowało BMW po prezentacji w 2008 roku pierwszej generacji X6. W 2014 roku na fali popularności bawarska marka przedstawiła mniejsze X4. Na przekór dyskusyjnej praktyczności i kontrowersyjnej estetyce SUV-y ‘coupe’ okazały się strzałem w dziesiątkę i cieszą się popularnością wśród klientów. Z tego względu lokalna konkurencja BMW nie mogła być dłużna, choć do przedstawienia konkurencji zabierała się bardzo długo.

Mercedes pod koniec 2013 roku postanowił zaoferować konkurencyjny dla X6 model GLE Coupe, który w zeszłym roku analogicznie do BMW również otrzymał w gamie mniejszego krewnego – model GLC Coupe. Jeżeli ruch Mercedesa w kwestii SUV-ów ze ściętym tyłem wydaje Wam się nieco opóźniony to warto przytoczyć wreszcie sedno sprawy, czyli ostatniego z niemieckiej trójcy producenta – Audi. Producent z Ingolstadt bowiem dopiero w przyszłym roku planuje wreszcie przedstawić własną interpretację X6. 10 lat po debiucie pierwszego auta tego typu w segmencie premium.

Duży SUV otrzyma nazwę Q8 i wymiarowo zbliżony będzie do ‘tradycyjnego’ Q7. Warto zwrócić uwagę, że Audi w kwestii proporcji nadwozia nie pójdzie drogą Mercedesa i na swój sposób nada sportowych linii swojemu SUV-owi ‘coupe’. Skąd to wiemy? Niemcy oficjalnie zapowiedzieli swój nowy model na początku roku w Detroit prezentując prototyp Q8 Sport Concept. Do tego od paru miesięcy w sieci zobaczyć możemy szpiegowskie zdjęcia zamaskowanego modelu, którego proporcje pomimo głębokiego kamuflażu są łatwe do odczytania.

Audi Q8 interior
fot: motor1

Tym razem przyłapując zamaskowany model dostrzeżono, że nie posiada on zamaskowanego wnętrza. Fotograf nie mógł przegapić takiej okazji i wykonał świetnej jakości fotografię ukazującą w pełnej okazałości deskę rozdzielczą nowego Q8. Widoczny jest tu na pierwszy rzut oka aktualny styl marki znany już z nowego Q7, Q5 i A4 z charakterystycznym kształtem koła kierownicy. Innowacją jest jednak jeden element. Zgodnie z trendami Audi wzbogaciło konsolę centralną Q8 o dodatkowy ekranem dotykowy.

Q8, którego debiut spodziewany jest jak już wspominaliśmy w przyszłym roku dołączy do coraz liczniej reprezentowanego grona SUV-ów z nadwoziem inspirowanym coupe. Popularność tych aut jest już tak duża, że tego typu nadwozie spotkamy niebawem nawet w gamie… Skody.

Źródło: motor1

1 komentarz do wpisu “Oto deska rozdzielcza Audi Q8 [zdjęcia szpiegowskie]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.