Sportowy oddział Renault zapowiedział już jakiś czas temu, że 26 maja odbędzie się premiera najnowszego Megane w wersji R.S. Tak się składa, że w ten weekend w Monako przeprowadzony zostanie wyścig Formuły 1. Dziennikarze słusznie powiązali te dwa fakty już jakiś czas temu, bowiem dzisiaj otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że właśnie podczas GP Monaco zobaczymy Renault Megane R.S.

Dokładniej stanie się to w piątek, czyli w dniu treningowym, o godzinie 12:50. Za kierownicą Megane R.S. zobaczymy Nico Hülkenberga. Auto ma być zaprezentowane w czarno-żółtych barwach, na cześć 40-lecia istnienia Renault w królowej sportów motorowych – Formule 1.

Renault Megane RS 275 Trophy

Renault Megane R.S. zadebiutuje niemal dwa lata po premierze czwartej generacji kompaktowego auta z trapezem na masce. Renault Megane R.S. poprzedniej generacji miało swoją premierę aż siedem lat temu, więc fani zapewne już nie mogą się doczekać.

 

Patrząc na zdjęcia szpiegowskie oraz oficjalne grafiki zapowiadające nowe Megane R.S. możemy się spodziewać nieco szerszych nadkoli, bardziej agresywnego bodykitu oraz układu wydechowego z centralnie umieszczonymi końcówkami. Z pewnością wewnątrz znajdziemy jeszcze więcej sportowych akcentów, a pokonywanie zakrętów będzie jeszcze łatwiejsze dzięki zastosowaniu odpowiedniego zawieszenia.

Renault Megane RS

Co do danych technicznych, nie mamy jeszcze żadnych oficjalnych informacji, ale podejrzewa się, że pod maską znajdzie się 2-litrowa jednostka benzynowa z turbosprężarką. Ma ona generować około 300 KM. Napęd najprawdopodobniej będzie przekazywany na przednią oś za pomocą manualnej 6-stopniowej przekładni, lub opcjonalnej dwusprzęgłowej automatycznej. Pojawi się również system 4Control, czyli system skrętnej tylnej osi.

Druga ze spekulacji dotyczących jednostki napędowej mówi o silniku znanym z Alpine A110. Znajduje się tam 4-cylindrowy turbodoładowany motor o pojemności 1.8 litra. Głoszący te plotki spodziewają się dwóch wersji mocowych dla Megane R.S. w zakresie od 280 do 325 KM.

My nie wybieramy żadnej z tych wersji, cierpliwie czekamy na oficjalną premierę, która odbędzie się już za kilka dni! Jak tylko będziemy mieli jakieś informacje, z pewnością się nimi z Wami podzielimy.

Renault Megane R.S.