Francuski producent prezentując 5 lat temu czwarte wcielenie Clio dokonało małego trzęsienia ziemi. Na tle wyjątkowo poprawnego i niezbyt emocjonującego poprzednika nowe wcielenie miejskiego hatchbacka wyglądało niczym prototyp z przyszłości. Francuska marka obierając nowy kierunek stylistyczny postawiła na odważny i świetnie się prezentujący design, który bez wątpienia przyczynił się do sukcesu, jaki odniosła nowa ‘Cliówka’ na Starym Kontynencie.

Designerzy marki spisali się na tyle, że miejskie Renault wciąż wygląda świeżo i atrakcyjnie, przez co zeszłoroczny facelifting był symboliczny i objął jedynie detale. Udany wygląd jednak nie zawsze idzie jednak w parze z technologią, która wymaga regularnych poprawek i unowocześnień, dlatego coraz bardziej zaawansowane są już prace nad nowa, piątą generacją Clio.

Renault zdaje sobie sprawę, jak dobrze odbierana jest obecna estetyka produktów marki. Nadchodzi jednak czas drobnych aktualizacji w jej formie i ponownie Clio posłuży za wprowadzenie, choć tym razem estetyka marki nie powinna już nikogo szokować.

Spodziewamy się ewolucji, której przebieg nakreślił już, Laurens van der Acker, główny stylista Renault. Designer zapowiada, że przyszłe produkty w swoim wyglądzie zawierać mają nieco mniej krzywych ekstrawaganckich linii i jednocześnie więcej elementów nawiązujących np. do Megane i Talismana. Wyobrażenie o wyglądzie przyszłego Clio, całkiem prawdopodobnie, ukazuje na podstawie tych słów powyższa wizualizacja.

Portal Caradisiac donosi, że marka planuje jednak skupić się w piątej odsłonie Clio przede wszystkim na tym, co nie widoczne dla oka. Miejskie Renault otrzyma nową płytę podłogową, przez co będzie ono dłuższe i według szacunków może ono mierzyć nawet nieco powyżej czterech metrów. Marka kontynuując trend na możliwe jak największe redukowanie wagi swoich modeli chce użyć do produkcji nowego Clio także lżejszych materiałów. W środku spodziewamy się poprawy jakości materiałów, jakie gdzieniegdzie w obecnym modelu mogłyby być lepsze oraz przede wszystkim dopracowanego systemu multimedialnego.

Clio piątej generacji spodziewane jest zdaniem Caradisiac już w październiku przyszłego roku. Czekamy zatem na pierwsze zdjęcia szpiegowskie.

Źródło: Caradisiac