Bawarska marka ostatnio aktualizując stronę internetową swojego belgijskiego oddziału wybrnęła nieco w przyszłość i umieściła tam zdjęcia najmniejszego BMW z wyczynowej serii M po drobnej modernizacji, mimo iż ich oficjalna publikacja jeszcze nie nastąpiła i po roku od debiutu chyba nikt się jej jeszcze nie spodziewał.

Niespodziewana publikacja to oczywiście pomyłka, która już została wycofana, jednak internauci byli na tyle czujni, że momentalnie uwiecznili fotografie zmodernizowanego M2, które obiegły sieć w ciągu ostatnich dwóch dni. Co ciekawsze – BMW było na tyle leniwe, że zdjęcia zmodernizowanej sportowej „dwójki” to tak naprawdę nałożone na zdjęcia dotychczasowej wersji odnowione elementy.

Zmiany istotnie będą kosmetyczne, które zwłaszcza z przodu na pierwszy rzut oka wydają się praktycznie niezauważalne. Tym bardziej podziwiamy fanów marki, którzy wyłapali, że zaktualizowana sekcja na portalu belgijskiego oddziału BMW zawiera zdjęcia odnowionej wersji.

Zdjęcia porównujące M2 sprzed modernizacji i po niej pomagają dostrzec jednak poprawki, jakim poddano kompaktowe M. Producent zafundował z przodu sportowej odmianie serii 2 w pełni LED-owe reflektory o nieco bardziej kanciastym kształcie wypełniających pierścieni. Z tyłu natomiast widocznym wyróżnikiem odnowionego BMW jest inny układ tylnych świateł z nieco niżej osadzonymi światłami cofania.

We wnętrzu spodziewać możemy się drobnych poprawek niedociągnięć jakościowych, odświeżonego koła kierownicy oraz zaktualizowanego systemu multimedialnego iDrive. Co pod maską?

Tutaj nie ma żadnych przesłanek, aby doszło do zmian. Oznacza to, że pod maską nadal będzie brylować wspomagany sześciobiegową manualną skrzynią biegów trzylitrowy turbodoładowany motor o mocy 370 KM zapewniający sprint do setki w 4,5 sekundy.

Design serii 2 zarówno w wersji cywilnej, jak i sportowej wydaje się być na tyle udany, że producent po 3 latach od wdrożenia do produkcji nie planuje fundować rewolucyjnych zmian. Korekty designu widoczne na przypadkowo ujawnionych fotografiach M2 są uniwersalne – jako, że skupiają się na oświetleniu w identycznej formie trafią prawdopodobnie do klasycznego coupe oraz cabrioleta jeszcze w tym roku.

Źródło: Carscoops