Mercedes przedstawi we Frankfurcie konkurenta BMW i3

Obserwujemy obecnie spore zmiany, jakie zachodzą w motoryzacji. Popularność samochodów elektrycznych w najbliższych latach prawdopodobnie będzie dalej systematycznie wzrastać, a już niebawem Tesla prawdopodobnie przestanie być futurystyczną innowacją spod znaku ‘niebywałe, auto na prąd!’.

Rosnący rynek pojazdów o tym źródle napędu np. w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej powoduje, że systematycznie zwiększa się udział aut elektrycznych ogólnej sprzedaży samochodów na świecie i w wielu państwach. Rządy niektórych państw, jak np. w Norwegii dotują nawet kupno takich aut oferując liczne ulgi, przez co w tamtym wypadku istotnie sprzedaż ‘elektryków’ pomaga utrzymać się na bardzo dobrym poziomie. W pewnym momencie Tesla Model S i Nissan Leaf były nawet na podium najpopularniejszych nowych samochodów w Norwegii!

mercedes eq

Producenci zdają sobie sprawę, że trend na crossovery i SUV-y nie jest jedynym zagadnieniem, jakim należy sobie zaprzątać głowę i należy patrzeć o wiele bardziej przyszłościowo. Z tego względu kolejne marki ogłaszają plany przedstawienia swoich nowych, zbudowanych od podstaw elektrycznych samochodów zapowiadając nawet całe gamy takich pojazdów. Po m.in. Volkswagenie i Skodzie ponownie o swoich planach w sprawie aut elektrycznych informuje Mercedes.

Stuttgarcka marka swój wstęp do świata ‘elektryków’ świętowała na zeszłorocznym Paris Motor Show prezentując dużego, w pełni elektrycznego SUV-a Generation EQ Concept, który zapowiedział przyszłą gamę aut niemieckiej marki ‘na prąd’. Wedle ambitnego planu do połowy przyszłej dekady ma ona liczyć przeszło 10 modeli.

Mercedes EQ Concept

Kolejnym odcinkiem sagi spod znaku „EQ” będzie prezentacja kompaktowej wielkości modelu, który w studyjnej formie zadebiutuje na jesiennym salonie we Frankrufrcie. Model posłuży za konkurencję m.in. dla BMW i3, a w przyszłości – również dla seryjnej wersji Volkswagena I.D. Stylistycznie elektryczny prototyp marki zachowa wiele elementów znanych już z zeszłorocznego Generation EQ Concept, które z czasem mają stać się charakterystyczne dla elektrycznych Mercedesów.

Plany niemieckiej marki brzmią ambitnie. Liczymy, że Mercedes nie zmarnuje potencjału, jaki spoczywa w stuttgarckiej interpretacji, którą spopularyzowała Tesla. Amerykanie bez wątpienia nie mogą spać spokojnie.