Kolejne informacje na temat Renault Megane R.S.

Wydawało się, że po kilku latach oczekiwania w końcu nadszedł ten moment. Właśnie dzisiaj Renault Sport miało zaprezentować nam zupełnie nowe Megane R.S.. Premiera odbyła się w Monaco, podczas weekendu wyścigowego Formuły 1. 

Renault Megane RS

Jak się jednak okazało, nie było oficjalnej konferencji prasowej, która rozwiałaby nasze wszelkie wątpliwości. Auto, za którego kierownicą zasiadł Nico Hulkenberg, przejechało dwa okrążenia toru Monako i to by było na tyle. Do tego dostaliśmy dosłownie kilka szczątkowych informacji, które przedstawiamy poniżej.

Z tego co udało nam się zauważyć, odmianę przygotowaną przez oddział Renault Sport odróżnimy bez problemu od standardowej wersji Megane. W przedniej części nadwozia możemy zobaczyć nowy zderzak z dużymi wlotami powietrza i światłami LED do jazdy dziennej w charakterystycznym kształcie, znanym już między innymi z Clio R.S. Trophy. Patrząc z profilu zauważymy poszerzone nadkola, nowe felgi oraz wydajniejszy układ hamulcowy. Z tyłu pojawił się również nowy zderzak, dyfuzor z centralnie umieszczonymi końcówkami układu wydechowego oraz spoiler na klapie bagażnika. Nowością są też przednie kierunkowskazy wykonane w technologii LED. 

Renault Megane RS

Żółto-czarne malowanie pokazane w Monako stworzone zostało na cześć 40-lecia istnienia Renault w Formule 1.

Co pod maską? Wiele było spekulacji. Jedni przewidywali, że Renault Sport zamontuje w komorze Megane silnik o pojemności 1.8 litra znany z Alpine A110. Inni mówili o jednostce 2-litrowej. Według nich auto miało dysponować mocą między 280 a 325 KM. Jak jest w rzeczywistości? Niestety tego jeszcze nie wiemy. Renault podzieliło się z nami tylko informacją, że klienci będą mieli do wyboru manualną oraz dwusprzęgłową skrzynię biegów EDC.

Napęd najprawdopodobniej przekazywany jest na przednią oś. Megane R.S. jest wyposażone także w sportowe zawieszenie i system czterech kół skrętnych 4Control, który znamy już z Megane GT.

Na rynku auto pojawi się w pierwszym kwartale 2018 roku, a jego oficjalna premiera i publiczna prezentacja odbędzie się we wrześniu podczas targów we Frankfurcie.