Hyundai może przedstawić Tucsona w wersji N

Ostatnio pisaliśmy o końcowej fazie testów, jaką przechodzi pierwszy wyczynowy model Hyundaia. Kompaktowy i30 N ma reprezentować południowokoreańską markę w bogato obsadzonej klasie kompaktowych hot hatchy, a jego debiut spodziewany jest w drugiej połowie bieżącego roku. „N” to jednak nie jednorazowy epizod, a nowy rozdział w historii marki. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości poznamy kolejne usportowione modele z tej linii na wzór AMG Mercedesa lub GTI Volkswagena.

Oddział „N” nie ma się czego wstydzić, gdyż przewodzi mu osoba o imponującym doświadczeniu w konstruowaniu wyczynowych odmian samochodów osobowych. Albert Biermann przez 30 lat pracował bowiem w BMW konstruując liczne samochody z serii „M” i obecnie dokłada starań, aby otwierający serię sportowych Hyundaiów wspomniany wcześniej i30 N był jak najlepiej dopracowany. Co dalej?

Biermann sugeruje, że kolejnymi modelami marki, które przejdą modyfikacje wyczynowego oddziału Hyundaia będzie nadchodzący wielkimi krokami nowy Veloster, a następnie również bliskie premiery i30 w wersji fastback. Według doniesień portalu motor1 Hyundai rozważa także przedstawienie w niedalekiej przyszłości kompaktowego SUV-a Tucson N, który utworzyłby w przyszłości na razie dość leniwie rozwijający się sektor usportowionych aut tego typu wśród marek popularnych. Sportowe SUV-y i crossovery wśród marek premium to bowiem rodzaj dobrze znany od lat.

Sportowy Tucson otrzymałby jednostkę napędową z i30 N o spodziewanej mocy w zakresie 250-270 KM. Nieco mniej, niż 310-konny Tiguan R, ale wciąż nad wyraz imponująco i wystarczająco, aby uczynić z tego rodzinnego SUV-a dynamicznego sportowca.

Hyundai w warty docenienia sposób szuka sposobów na pozyskiwanie kolejnych rzesz klientów, a inwestując ogromne pieniądze w luksusową markę Genesis i sportową serię N stara się wzmocnić wizerunek marki i zróżnicować jej profil. Największą zagadką pozostaje kwestia, czy marka specjalizująca się dotychczas w samochodach, których atutem jest przede wszystkim cena pozyska serca bardziej wymagających klientów.