Citroen C3 Aircross – następca C3 Picasso przyłapany bez maskowania

Trendy, jakie panują w ostatnim czasie na europejskim rynku coraz silniej zaczynają wpływać na dotychczasowy porządek panujący w gamach producentów. Moda na wszelkiej wielkości crossovery i SUV-y zaczyna zataczać coraz szersze kręgi i poważnie wpływa na kondycję niektórych segmentów, które przed laty przynosiły producentom spore zyski. Z tego względu skurczył się w ostatnim czasie i tak nielicznie reprezentowany segment miejskich kombi, a wzrost popularności crossoverów poważnie odczuwa także świat minivanów.

O ile obecna od lat na europejskim rynku klasa kompaktowych minivanów jeszcze trzyma się i posiada wciąż liczną reprezentację to sytuacja wśród aut rodzinnych o segment mniejszych jest już diametralnie inna. Mówiąc wprost – miejskie minivany wymierają w sposób na tyle szybki, że być może do końca tej dekady klasa ta całkowicie zniknie z Europy.

Citroen C3 Aircross

Trend ten przypieczętował w ostatnim czasie Opel, który na początku roku przedstawił następcę Merivy – miejskiego, a jakże, crossovera o nazwie Crossland X. Już niebawem drogą od niedawna siostrzanej marki z koncernu PSA pójdzie Citroen, który zaprezentuje bliźniaczy model o nazwie C3 Aircross.

Najmniejszy crossover w gamie francuskiej marki uplasuje się poniżej C4 Cactusa i podobnie jak Crossland X zastąpi w swojej gamie miejsce miejskiego minivana – produkowanego od 2008 roku C3 Picasso. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Citroen planuje odejść od używanego od prawie 20 lat emblematu Picasso ukracając tym samym systematyczne płacenie rodzinie hiszpańskiego malarza ‘daniny’ za wykorzystanie jego nazwiska do nazwy swoich modeli.

Citroen C3 Aircross

Oficjalną zapowiedź nadchodzącej nowości Citroena obserwować mogliśmy w marcu na wystawie w Genewie, kiedy to producent przedstawił prototyp o nazwie C-Aircross. Jego sylwetka i wiele cech wyglądu istotnie wiernie zapowiedziały kształty spodziewanej na jesiennym Frankfurt Motor Show seryjnej wersji.

Citroen C3 Aircross

Wczoraj portal cochespias.net opublikował szpiegowskie zdjęcia niezamaskowanego, seryjnego C3 Aircross, który w zaskakującym stopniu zbliżony jest swoim wyglądem na widocznych fotografiach do marcowego prototypu. Nowy model Citroena kontynuuje awangardową linię stylistyczną marki, której znakiem rozpoznawczym jest przedni pas wzbogacony trzema pasami świateł. Dostrzec można też cechy wyglądu znane z większego, kompaktowego crossovera zaprezentowanego w zeszłym miesiącu w Szanghaju – C5 Aircross.

Czas pokaże, czy druga już po Cactusie awangardowa interpretacja miejskiego crossovera w ofercie marki zdobędzie uznanie klientów.