BMW serii 8 powraca | oficjalna zapowiedź

Jeszcze w tym tygodniu pisaliśmy o informacjach donoszących, że bawarska marka planuje wycofać ze swojej gamy serię 6. Już teraz produkcja tego modelu w wersji coupe dobiegła końca i wszystko wskazuje na to, że wkrótce podobnie stanie się z pozostałymi dwoma elementami gamy ‘szóstki’. Bezpośredniego następcy BMW jednak nie zaprezentuje. Serię 6 wyprze zgodnie z zapowiedziami model plasujący się o segment wyżej, który otrzyma inną nazwę. Znaną swoją drogą bardzo dobrze fanom marki.

BMW właśnie potwierdziło, że nowe flagowe coupe z Monachium nosić będzie nazwę seria 8. Krewnymi nowego modelu bawarskiego producenta będą inne ostatnie nowości marki – nowa seria 5 oraz nowa seria 7, bowiem wszystkie modele powstały na tej samej platformie CLAR.

Tym razem koncepcja na serię 8 będzie nieco inna, niż w przypadku modelu, dla którego po raz pierwszy wykorzystano tę nazwę. Produkowane w 1989 – 1999 kultowe dziś auto miało charakter zdecydowanie nastawiony na sport, aniżeli luksus i przepych. Tym razem seria 8 będzie nastawiona na dostojność i komfort, gdyż znajdować się będzie w tej samej lidze flagowych modeli firmy, co seria 7.

Marka nie ujawniła jeszcze niestety żadnych informacji związanych zarówno ze specyfikacją wyposażenia, jak i wymiarami nadwozia. Gama silników podobnie pozostaje jeszcze pod znakiem zapytania. BMW ma na to jeszcze czas, gdyż szykuje na razie jedynie studium nadchodzącej serii 8.

Herald Kruger z BMW poinformował, że 26 maja we włoskim Concorso d’Eleganza Villa d’Este zaprezentowane zostanie koncepcyjne studium zapowiadające największe coupe BMW, które da pogląd na to, czego możemy się spodziewać w najbliższej przyszłości.

Sporej wielkości model zmierzy się na rynku marek premium z właściwie jednym bezpośrednim konkurentem – Mercedesem klasy S Coupe. W gamie ‘ósemki’ poza coupe nie powinno także zabraknąć cabrioleta. Czego możemy się spodziewać w kontekście tego modelu zobaczyć możemy na oficjalnym teaserze oraz zdjęciach szpiegowskich, ponieważ seryjna seria 8 jest już od miesięcy testowana i teraz – czeka już tylko w kolejce do premiery.

Źródło: autoevolution