Więcej informacji o nowym BMW M5 F90

Na forum bimmerpost pojawił się interesujący wpis. Jeden z pracowników BMW miał podobno okazję oglądać na zamkniętym pokazie najnowsze BMW M5 generacji F90. Pokaz ten odbył się w Korei Południowej i oczywiście nie można było wnieść na niego żadnych telefonów komórkowych, czy tym bardziej aparatów fotograficznych. Podzielił się on za to z forumowiczami kilkoma szczegółami na temat auta.

Po pierwsze, auto ma wyglądać bardzo podobnie do tego na zdjęciu poniżej. Różnicą ma być brak wlotów powietrza w przednich błotnikach. Dach, podobnie jak w M6, wykonany jest z włókna węglowego, podobnie jak spory dyfuzor otaczający cztery końcówki układu wydechowego. W nadkolach znalazło się miejsce dla nowych 5-ramiennych czarnych felg w rozmiarze 20 cali, a na karoserii położono nowy lakier Marina Bay Blue.

BMW M5 F90 rendering

Wewnątrz znajdziecie sportowe fotele z logo M5 na oparciach (nie podświetlanym), nową grafikę zegarów, przyciski M1 i M2 na kierownicy oraz inny lewarek dźwigni zmiany biegów, o bardziej kwadratowym kształcie.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, nowe BMW M5 ma skrywać pod maską ponad 600 KM, które przy pomocy 8-stopniowej skrzyni biegów będą rozdzielane między wszystkie cztery koła. System xDrive ma posiadać 3 różne tryby pracy(4wd, 4wd sport, rwd), w tym jeden sprawiający, że auto staje się tylnonapędowe. Przyspieszenie do 100 km/h ma trwać poniżej 3,6 sekundy.

Bardzo możliwe, że internetowy debiut nowego BMW M5 F90 jest już bardzo blisko. My nie możemy się już doczekać. Przypomnijmy, że wczoraj BMW zaprezentowało nam więcej informacji dotyczących dwóch innych wersji Serii 5: BMW M550d xDrive oraz BMW 530e iPerformance

BMW M5 G30

Nowe BMW M5 jest jednym z najbardziej wyczekiwanych samochodów tego roku. Producent zdaje sobie sprawę z tego, jaka presja nad nim ciąży, z jaką konkurencją musi się zmierzyć. Od jakiegoś czasu na rynku króluje Audi RS6, które w wersji Performance o mocy 605 KM potrafi przyspieszyć do 100 km/h w 3,7 sekundy i rozpędzić się do ponad 300 km/h. Niedawno Mercedes-AMG zaprezentował swoje E63s 4MATIC, które jest jeszcze szybsze. Pytanie, gdzie jest granica, czy BMW udało się zbudować coś jeszcze lepszego? Czas pokaże.