Skoda Vision E Coupe Crossover Concept

Do Internetu wyciekły pierwsze zdjęcia nowego koncepcyjnego modelu Skoda Vision E, który zostanie zaprezentowany podczas Salonu Motoryzacyjnego w Szanghaju w przyszłym miesiącu. Vision E to pięciodrzwiowe coupe, które zwiastuje Kodiaqa Coupe. Nadwozie mierzy 4,6 m długości, 1,9 m szerokości oraz 1,5 m wysokości przy rozstawie osi 2.850 mm. Takie wymiary oznaczają bardzo przestronne wnętrze i prawdopodobnie sporej wielkości bagażnik.

Zapowiedź Kodiaqa Coupe

Skoda Vision E będzie dostępna w wersji elektrycznej o mocy 305 KM z dwoma silnikami elektrycznymi, która pozwoli na prędkość maksymalną 180 km/h i zasięg do 500 km. Szkoda, że Skoda nie pochwaliła się osiągami, ale zapewnia o „błyskawicznym i dynamicznym przyspieszeniu”. Co ważne Skoda VISION E posiada zdolność autonomicznej jazdy trzeciego stopnia.

Skoda Vision E jest pierwszym w pełni elektrycznym modelem, który zapowiada początek elektrycznej rewolucji czeskiej marki. Do 2025 roku Skoda zamierza oferować je w kilku segmentach (mowa o pięciu modelach). W 2019 roku do oferty Skody wejdzie Superb z napędem hybrydowym plug-in. Rok później – w 2020 roku – zaprezentowany zostanie pierwszy elektryczny pojazd marki.

Czeski producent zdaje sobie sprawę z potencjału Chin, największego rynku samochodowego świata, przez co to tutaj pierw ruszy sprzedaż przyszłej Skody Kodiaq Coupe, której studium Vision E jest zapowiedzią.