Skoda Octavia RS245 już w sprzedaży [polski cennik]

Skoda Octavia RS245 swój publiczny debiut zaliczyła podczas marcowego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Model ten jest najszybszą wersją Octavii w gamie i chowa pod maską 2.0 l silnik TSI o mocy 245 KM i 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc przekazywana jest za pomocą sześciobiegowej manualnej przekładni lub siedmiostopniowej skrzyni DSG oraz elektrohydraulicznie kontrolowanej blokady mechanizmu różnicowego VAQ. Dzięki temu Octavia RS245 osiąga pierwszą setkę w czasie 6,6 sekundy i maksymalnie osiąga 250 km/h.

Skoda Octavia RS245 polski cennik

Skoda Octavia RS245 startuje na polskim rynku od 129.120 złotych za wariant limuzyna lub 134.400 złotych za wersję kombi (obie wyposażone w manualną przekładnię. Skoda Octavia RS245 z automatyczną skrzynią DSG to wydatek rzędu 137.120 złotych (limuzyna) lub 142.400 złotych (kombi).

Octavia RS245 charakteryzuje się m.in. czarnymi wykończeniami ramek okien, grilla, lusterek bocznych, końcówek układu wydechowego i w wersji kombi, również relingów dachowych. Całość stoi na 19-calowych kołach ze stopu lekkiego o wzorze XTREME. Kupujący mogą wybrać jeden z czterech kolorów nadwozia, w tym Czerwień Corrida (nie wymaga dopłaty), Biel Moon, Czarny Magic i Szary Steel.

Wewnątrz pojawiły się elektrycznie sterowane sportowe fotele z czerwonym lub szarym wykończeniem, które są standardowo pokryte skórą naturalną i alkantarą. Nie brakuje również kolorowego ekrany Maxi-DOT z funkcją mierzenia czasów okrążeń czy wyświetlania innych monitorowanych osiągów.