SEAT Arona teaser

SEAT Arona teaser

Nowy miejski crossover Seata o nazwie Arona, który w gamie uplasuje się poniżej Ateci został dzisiaj oficjalnie zapowiedziany w formie teasera na oficjalnym koncie oddziału Seata w… Irlandii.

Hiszpańska marka nie zwalnia tempa z ofensywą modelową. Po zeszłorocznej premierze kompaktowego crossovera Ateca i zmodernizowanej gamy Leona, nowy rok producent otworzył premierą piątego wcielenia Ibizy. Prawdopodobnie już jesienią na salonie we Frankfurcie zadebiutuje kolejna nowość Seata – miejski crossover Arona, który zastąpi w gamie marki miejsce odchodzącego, czwartego wcielenia Ibizy w wersji kombi.

W ostatnich tygodniach przyłapano testowy egzemplarz Arony w znacznie mniejszym kamuflażu, niż jeszcze pod koniec zeszłego roku, co w połączeniu z oficjalną zapowiedzią producenta pozwala sądzić, że oficjalne zdjęcia nowego modelu Seata poznamy być może już w najbliższych tygodniach, na długo przed potencjalną wrześniową premierą.

SEAT Arona | zdjęcia szpiegowskie

Na teaserze opublikowanym na oficjalnym koncie oddziału Seata w Irlandii widać zarys nadwozia oraz charakterystyczne trójkątne diodowe wypełnienia reflektorów typowe dla ostatnich modeli hiszpańskiej marki.
Arona trafi do sprzedaży na europejskim rynku pod koniec bieżącego roku i zmierzy się z konkurencją bogato obsadzonego i niezwykle popularnego na Starym Kontynencie segmencie miejskich crossoverów: Oplem Mokką X, Peugeotem 2008 czy Renault Capturem.