Range Rover Velar po tuningu Lumma Design

Range Rover Velar to jeszcze świeżutki model, który swój oficjalny debiut zaliczył miesiąc temu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Samochód powstał po to, aby konkurować z BMW X6, Mercedesem GLE Coupe i w niedalekiej przyszłości z Audi Q8. Nadwozie Velara mierzy nieco ponad 4,8 m długości, co pozycjonuje go między najmniejszym Evoque i Range Roverem Sport. Nie sposób pominąć faktu, że Velar w aż 81% powstał z aluminium i dostępny jest w dwóch wersjach wyposażenia: Velar oraz Velar-R-Dynamic.

Range Rover Velar w Genewie

I choć Velar, reklamowany jako „najbardziej wyrafinowany i wszechstronny SUV średniej wielkości”, na dobre nie zagościł jeszcze w europejskich salonach sprzedaży, tunerzy już prezentują pierwsze pakiety tuningowe.

Ten zielony egzemplarz nazywa się Lumma CLR GT Limited Edition i powstał z okazji 30-lecia istnienia firmy Lumma Design. Zmiany ograniczają się tylko do stylistyki, począwszy od zielonego koloru nadwozia z czarnym dachem i lusterkami. Grill został wykonany z włókna węglowego, natomiast 22-calowe koła zaprojektowane przez Lumma nadają nadwoziu bardziej agresywny charakter.

Rzut oka na tył samochodu i można zauważyć inaczej zaprojektowany zderzak z ogromnymi czterema końcówkami układu wydechowego (wzrosły aż czterokrotnie!). Tylny dyfuzor z włókna węglowego, dodatkowy spojler i napis LUMMA CLR GT uzupełniają modyfikacje tylnej części nadwozia.

Inżynierowie niemieckiej firmy potwierdzili, że pracują nad zwiększeniem mocy gamy jednostek napędowych Velara. Dla przypomnienia tylko dodamy, że Range Rover Velar oferowany jest w Europie z pięcioma silnikami, w tym: wysokoprężne R4 o mocy 180 KM i 240 KM i V6 o mocy 300 KM oraz benzynowe: R4 o mocy 250 KM i V6 o mocy 380 KM.

Lumma Design nie podała w oficjalnym komunikacie prasowym ceny za bodykit, ale z pewnością nie będzie to niska kwota.

Range Rover Velar na polskim rynku nie został jeszcze wyceniony. W Stanach Zjednoczonych ceny startują od niespełna 51.000 dolarów, czyli w przeliczeniu na złotówki około 204.000 złotych (według dzisiejszego kursu walut).