Q by Aston Martin: Vanquish S Red Arrows Edition

Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition, właśnie taką, dosyć długą nazwę nadano specjalnej edycji najmocniejszego obecnie oferowanego modelu tego brytyjskiego producenta samochodów sportowych. Stworzono ją na cześć zespołu akrobacyjnego Red Arrows Królewskich Sił Lotniczych. Powstanie wyłącznie 10 egzemplarzy Astona Martina Vanquish S Red Arrows Edition, ostatni z nich zostanie przekazany fundacji Benevolent Fund należącej do RAF. Pozostałe auta będą wystawione na sprzedaż u dealera Aston Martin Cambridge.

Inspirację stylistyczną czerpano z odrzutowców, którymi posługiwali się akrobaci Red Arrows. Vanquisha S w specjalnej edycji pokrywa krwistoczerwony lakier Eclat Red. Całości kontrastują białe i niebieskie detale, oraz kilka karbonowych elementów, takich jak dach, dyfuzor, lusterka, wloty na masce czy dokładka przedniego zderzaka. W nadkolach zamontowano czarno-srebrne felgi.

Wewnątrz króluje wojskowa zieleń. Skórą w tym kolorze pokryto środkowe elementy foteli, część boczków drzwiowych, kierownicy oraz deski rozdzielczej. Znajdziemy tu również przeszycia w tym samym kolorze oraz numer seryjny na desce rozdzielczej.

Q by Aston Martin Vanquish S Red Arrows Edition

Dodatkowo każdy z 9 nabywców otrzyma zestaw akcesoriów. W jego skład wchodzą: dwa kombinezony wyścigowe, dwa kaski, dwie kurtki skórzane, pokrowiec na samochód, album ze zdjęciami auta, zestaw toreb podróżnych oraz model w skali 1:18. Wszystko oczywiście w odpowiedniej do auta stylistyce.

Pod maską bez zmian. Kierowca otrzymuje do dyspozycji 12-cylindrowy silnik o pojemności 6 litrów, który generuje aż 595 KM. To wystarcza, aby przyspieszyć do 100 km/h w 3.5 sekundy i rozpędzić się do ponad 320 km/h.

Jest to już trzecia specjalna edycja Astona Martina przygotowana przez Q. W zeszłym roku mogliśmy zobaczyć model V12 Vantage S Spitfire 80 Edition, który upamiętniał 80 rocznicę pierwszego lotu tego myśliwca. Wcześniej był to Vantage S Blades Edition stworzony na cześć grupy akrobatycznej Blades Aerobatic Display Team.

Dziesiąty z egzemplarzy będzie można wygrać w specjalnej loterii. Każdy kto wpłaci kwotę 20 funtów na konto fundacji weźmie udział w losowaniu.