Nowy Opel Insignia Country Tourer 2018 oficjalnie

Opel oficjalnie pokazał zdjęcia nowej Insigni w wersji Country Tourer, która standardowo obejmuje napęd AWD i podniesiony prześwit. Niemiecki producent podaje, że nowy członek rodziny otrzymał status modelu flagowego, choć w najbliższych miesiącach prawdopodobnie go straci na rzecz sportowego wariantu OPC.

Insignia Country Tourer 2018 w porównaniu do seryjnego modelu charakteryzuje się prześwitem podwyższonym o 20 mm. Dodatkowo samochód został zabezpieczony przez kilka dodatków, które mają pomóc w bezpiecznym podróżowaniu w terenie – mówimy o płycie osłaniającej podwozie, nakładkach na błotnikach i progach czy mocniejszemu wykończeniu dolnej części zderzaków.

Nowy Opel Insignia w Genewie

Opel Insignia Country Tourer 2018 otrzyma nowo opracowany system na wszystkie cztery koła, o którym więcej możesz przeczytać tutaj

Poprzedni model Insignia Country Tourer był dostępny w tańszej wersji z napędem tylko na przednią oś, ale w przypadku nowej generacji modeli na taki wariant będziemy musieli jeszcze poczekać; nie wiadomo nawet, czy w ogóle się pojawi.

Inne dane techniczne, takie jak wymiary i bagażnik zostały niezmienione w porównaniu do zwykłej Insigni Sports Tourer. Pojemność bagażnika wynosi nawet 1.665 litrów po złożeniu tylnej kanapy.

Nowa Insignia Country Tourer zadebiutuje we wrześniu podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie. Zamówienia można składać od czerwca.