Nowy Mercedes Klasy S 2018 | nowe zdjęcia i fakty

Nowy Mercedes Klasy S 2018 po faceliftingu już niedługo pojawi się w salonach sprzedaży. Niemcy opublikowali właśnie nowe zdjęcia tego modelu, na których możemy zobaczyć zaktualizowany przód nadwozia oraz dyskretnie zmodyfikowane wnętrze limuzyny ze Stuttgartu. Bardzo trudno jest zidentyfikować wszystkie przeprowadzone zmiany, ale widoczne są: nowe reflektory LED-owe z trzema liniami w kształcie bumerangu, natomiast grill zdradza, że prawdopodobnie patrzymy na najwyższą i najbardziej prestiżową wersję wyposażeniową Klasy S – Maybach. Na wcześniej opublikowanych nieoficjalnych zdjęciach nowej Klasy S mogliśmy zobaczyć także tył pojazdu, gdzie pojawiła się nowa grafika tylnych świateł i elegancka listwa łącząca końcówki układu wydechowego.

Przenieśmy się do wnętrza. Odnotujemy tutaj dwie istotne zmiany. Po pierwsze, kierownica jest całkowicie nowa. Po drugie, oba 12,3-calowe cyfrowe wyświetlacze zostały pozbawione ramek, dzięki czemu całość ma bardziej spójny wygląd. Nie można również zapomnieć o zaktualizowanym touchpadzie i nowych możliwościach wykończenia tapicerki.

Poza tym, nowy Mercedes Klasy S po faceliftingu przyjdzie razem z szeroką gamą nowoczesnych systemów bezpieczeństwa i wspomagania kierowcy. Rewolucją będzie wprowadzenie systemu półautonomicznej jazdy.

Pod maskę trafią zmodernizowane jednostki benzynowe oraz wysokoprężne, w tym nowy 4,0 l silnik biturbo V8, który zastąpi motor o pojemności 4,7 l V8 pod maską wersji S500. Co do wersji hybrydowej, mówi się o zwiększeniu zasięgu jazdy wyłącznie na elektryce do 50 kilometrów.

S500e – przeczytaj nasz test

Publiczna premiera nowego Mercedesa Klasy S odbędzie się podczas Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku w dniu 19 kwietnia oraz na Salonie Samochodowym w Szanghaju. Nie będziemy jednak zaskoczeni „przedwczesną” premierą samochodu w Internecie w ciągu kilku najbliższych dni.

Mercedes Klasy S W222 jest dostępny na rynku od lipca 2013 roku. Flagowy model producenta miał swoją premierę w maju 2013 roku i mierzy 5.116 mm długości (wersja L 5.246 mm o coupe 5.027 mm), 1.899 mm szerokości oraz 1.496 mm wysokości (coupe 1.411 mm). Do głównych konkurentów Klasy S zaliczamy Audi A8, BMW serii 7 oraz Lexusa LS.