Nowe 2018 BMW X5 M50i na torze Nurburgring

Nowe BMW X5 jest coraz bliżej debiutu. Na torze Nurburgring przyłapano właśnie bardzo mocną wersję X5 50i, która chowa pod maską 4,4 l silnik V8 twin-turbo (N63). Nowe BMW X5 powinno zostać oficjalnie zaprezentowane pod koniec 2017 lub na początku 2018 roku.

Obecna trzecia generacja popularnego SUV-a została wprowadzona na rynek w 2013 roku i następcy doczeka się bardzo szybko, ponieważ konkurencja w tym segmencie jest bardzo zacięta. Czwarta generacja modelu nie będzie się drastycznie różniła. Projekt przyjmie oczywiście najnowszą filozofię stylistyczną BMW, która jest już obecna m.in. w modelach serii 5 oraz serii 7. Największe zmiany wejdą w zakresie techniki i autonomii. Nie zabraknie również możliwości sterowania niektórymi funkcjami systemu infotainment za pomocą gestów (tak jak w BMW 5 i 7).

Nowe X5 powstanie na płycie podłogowej CLAR. Oznacza to, że nadwozie będzie lżejsze od obecnej generacji. Ta sama platforma zostanie użyta także w nowych modelach X3 oraz X7 (ten drugi zostanie zaprezentowany prawdopodobnie pod koniec tego roku i powalczy na rynku m.in. z Bentley’em Bentayga).

BMW X7 powalczy z Bentaygą!

Pod maskę trafi kilka silników cztero-, sześcio- oraz ośmiocylindrowych. Nie zabraknie wersji hybrydowej i najmocniejszego wariantu X5M w przyszłości.

Produkcja nowego BMW X5 będzie odbywać się w zakładach zlokalizowanych w Spartanburg w Karolinie Południowej (USA).