Mercedes SL500 R129. Nie uwierzysz w przebieg tego egzemplarza

Mercedes-Benz SL500 (R129) to dla niektórych jeden z najpiękniejszych Mercedesów, jakie kiedykolwiek powstały. SL R129 zaliczył swój publiczny debiut podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w 1989 roku jako następca modelu R107 i uważany był wówczas za rewolucje na rynku motoryzacyjnym. To właśnie w tym modelu po raz pierwszy zastosowano system windshaft, który dzięki specjalnej kratce zamontowanej za fotelami osłaniał pasażerów przed wiatrem. Co więcej system ABS montowany był jako jeden z elementów wyposażenia podstawowego (rzadkie posunięcie w tamtych czasach). Model został doceniony także przez jury plebiscytu Europejski Samochód Roku 1990 i zajął drugie miejsce za Citroenem XM.

Ten piękny czerwony egzemplarz na zdjęciach został wyprodukowany w 1996 roku. Właścicielem samochodu jest dama z londyńskiej dzielnicy Knightsbridge, która otrzymała go 21 lat temu jako prezent urodzinowy. Pech chciał, że po kilkunastu dniach użytkowania dama zgubiła kluczyki od niemieckiego pojazdu. Normalnie w takich sytuacjach korzysta się z zapasowego kluczyka i ewentualnie kontaktuje z producentem, który na pewno przysłałby nowy klucz. Pani postanowiła jednak inaczej. Samochód trafił do garażu z przebiegiem zaledwie 120 km. I tak już został… aż do dzisiaj.

Ten niezwykły egzemplarz Mercedesa SL500 pójdzie pod młotek domu aukcyjnego COYS podczas wiosennej licytacji samochodów klasycznych. Szacuje się, że zainteresowani mogą zapłacić wartość od 52.000 euro do 64.000 euro, co w przeliczeniu na złotówki wychodzi od 220.000 złotych do 271.000 złotych.

Należy dodać, że dostępne były dwie wersje modelu R129 – z ręcznie nakładanym hardtopem i z elektrohydraulicznym składanym miękkim dachem. Model na licytacji został wyposażony w tą drugą opcję. Sprzedający zapewniają, że auto jest w stanie nowym i bez jakiejkolwiek skazy. Nie brakuje także żadnych dokumentów, natomiast certyfikat MOT* ważny jest do marca 2018 roku.

Mamy ogromną nadzieję, że kupujący zadba o samochód i utrzyma go w doskonałej kondycji. Jesteśmy przekonani, że Mercedes SL500 będzie służył jeszcze przez wiele lat.

*Certyfikat MOT – potwierdzenie spełniania dopuszczalnych norm ochrony środowiska i bezpieczeństwa drogowego w Wielkiej Brytanii.