Mercedes-Benz rezygnuje z kolejnego modelu | SLC zniknie

Wczoraj pisaliśmy o planach Mercedesa na najbliższe lata, które wdrażane mają być pod znakiem redukcji gamy ze zbędnych nisz, które w ostatnich latach w palecie niemieckiej marki były wyjątkowo liczne i doprowadzające wręcz do mętliku w głowie.

Nie tylko kompaktowy minivan Klasa B prawdopodobnie zostanie niebawem wycofany z gamy producenta bez przewidzianego następcy. Dziś rano dowiedzieliśmy się za pośrednictwem portalu Automobile Magazine, że Mercedes-Benz w najbliższym czasie usunie ze swojej gamy kolejny model – SLK, znanego od ponad 20 lat niewielkiego roadstera ze składanym twardym dachem, który przy okazji zeszłorocznej modernizacji w ramach porządków marki z nazewnictwem zmienił nazwę na SLC.

Mercedes SLK – zobacz nasz test

Sytuacja ta pokazuje, że producent mimo premier kolejnych nowych modeli poszerzających paletę pojazdów osobowych stuttgarckiego potentata jednocześnie wycofuje się z segmentów, w których po latach obecności przestał upatrywać nie tyle rentowność, co kompatybilność z wizją przyszłości marki.

Zaprezentowany w 1996 roku SLK wzbudził wiele sympatii zwłaszcza wśród damskiej części klienteli. Przedstawiona w 2004 druga generacja odświeżyła koncepcję auta na czele z jego charakterystycznymi cechami, jak twardy składany dach czy też krótki, zgrabny tył. Obecne, trzecie wcielenie przedstawiono w 2011 roku. Na tle poprzedników odznaczyło się ono bardziej kanciastą sylwetką przy jednoczesnym zachowaniu klasycznych cech najmniejszego roadstera w gamie Mercedesa. Delikatna modernizacja z 2016 roku przyniosła zmianę nazwy na SLC i jest to jak widać ostatnia zmiana, jaką zafundowano temu modelowi.

SLC, które zniknie z gamy nie wcześniej, niż za rok, oznacza iż Mercedes wycofa się z konkurencji z takimi samochodami, jak Porsche Boxter czy nadchodzące BMW Z5. Funkcję podstawowego pojazdu ze zdejmowanym dachem przejmie teraz najprawdopodobniej Klasa C w wariancie cabrio, która na tle odchodzącego SLC niewątpliwie jest propozycją bardziej elegancką.

Czy to koniec cięć w gamie Mercedesa? Póki co, nie ma dalszych informacji w tej sprawie. Z dobrych informacji Automobile Magazine dowiadujemy się za to, że przyszły następca AMG GT i SL powstanie na tej samej platformie. Następca SL zyska drugi rząd siedzeń i miękki dach.

Źródło: Automobile Magazine, Carscoops