Jaguar XF Sportbrake 2018

 

Jaguar XF Sportbrake 2018Już latem bieżącego roku brytyjska marka zaprezentuje oczekiwaną wersję kombi obecnego na rynku od dwóch lat drugiego wcielenia XF. Nadwozie ochrzczone podobnie, jak w przypadku poprzednika przydomkiem Sportbrake skompletuje gamę modelu Jaguara klasy wyższej i stawi czoła konkurencji spod znaku Audi, BMW, Mercedesa oraz Volvo.

Widocznie dłuższe i przestronniejsze od schodzącego z rynku modelu trzecie kombi w historii marki zyska przepastny bagażnik i mniej lifestyle’owy charakter. Jaguar nie przewidział różnic zarówno w wyposażeniu, jak i wyglądzie zewnętrznym między obecnym już na rynku sedanem, a nadchodzącym kombi.

Portal Carscoops szacuje, iż przyszła gama silnikowa i specyfikacja techniczna modelu również nie powinny okazać się zaskoczeniem. Poza bazowym dwulitrowym dieslem ofertę zasili dwulitrowa jednostka benzynowa, a ponadto – trzylitrowe V6. Jednostki napędowe w dużym, tylnonapędowym kombi współpracować będą z sześciobiegową skrzynią manualną, a ofertę nowego XF Sportbrake zwieńczy opcja ośmiobiegowego automatu wraz z napędem na obie osie.

Teaser modelu opublikowany dzisiaj przez markę wykorzystuje znany już z 2009 schemat ukazania przyszłego modelu z górnej perspektywy, gdzie podobnie jak w przypadku zapowiedzianego wtedy nowego XJ także i tutaj na fotografii w oczy rzuca się panoramiczny szklany dach. Sprzedaż XF Sportbrake ruszy prawdopodobnie jeszcze w tym roku, a ceny raczej nie zejdą poniżej pułapu ok. 160 tysięcy złotych.

Pokaźnych rozmiarów nadwozie wykonane zostanie w całości z aluminium, a jego przyszły kształt z innych perspektyw obserwować możemy już teraz w postaci zdjęć szpiegowskich zamaskowanego przedprodukcyjnego egzemplarza, którego kamuflaż w żadnym stopniu nie przeszkadza w dostrzeżeniu sylwetki przyszłej premiery brytyjskiej marki.

Link do zdjęć szpiegowskich

Po niezbyt urodziwym wstępie Jaguara do świata kombi w postaci X-Type’a marka nadrobiła zaległości przy okazji pierwszego wcielenia użytkowego XF, które bez wątpienia należało do grona najlepiej wyglądających kombi na rynku. O stylistykę drugiej odsłony modelu jesteśmy zatem spokojni, choć na letnią prezentację oficjalnych zdjęć czekamy z niecierpliwością.

Źródło: carscoops