Ford Mustang Sutton CS800 [tuning]

W Księstwie Monaco trwają właśnie targi Top Marques Monaco. Można na nich obejrzeć między innymi najdroższe samochody na świecie, w tym również te od tunerów. Znajdziecie tam projekty tych najpopularniejszych projektantów, jak też tych mniej znanych.

 

Słyszeliście kiedyś o firmie Sutton? Ja też nie. Jest to brytyjska firma, która tuninguje przeróżne samochody. Najczęściej są to Range Rovery, firma potrafi przerobić również standardowego Mustanga z 1967 roku na model GT500 Eleanor. Do Monaco przywieziono również Forda z legendarnym koniem na grillu, jednak jest to egzemplarz z 2016 roku.

Zmian jest dosyć dużo. Zacznijmy od nadwozia. Z przodu od razu rzuci nam się w oczy sporych rozmiarów dokładka zderzaka, nowy grill bez znaczka oraz „nadmuchana” maska z szerokim wlotem powietrza. W bocznej części nadwozia widzimy nowe progi boczne, wlot powietrza umieszczony za drzwiami oraz wloty zamiast tylnych bocznych szyb. Z tyłu pojawiły się nowe cztery końcówki wydechu, spory dyfuzor, czarne lampy oraz spoiler na klapie bagażnika. Z klapy postanowiono usunąć wszelkie oznaczenia.

Wszystkie wspomniane wyżej elementy wykonano z ulubionego tworzywa tunerów czyli z włókna węglowego. Wewnątrz również pojawia się trochę karbonu, znajdziemy go na desce rozdzielczej. Oprócz tego w kilku miejscach tuner umieścił swój znak firmowy, mamy go między innymi na fotelach, na desce rozdzielczej a nawet w tle systemu infotainment.

Najciekawiej dzieje się jednak pod maską. Została ona wymieniona na nową nie bez powodu. W komorze silnika, gdzie seryjnie siedzi się 5-litrowe V8, musiało się znaleźć miejsce dla dużego kompresora marki Whipple. Sutton zamontował również nowy intercooler, wydajniejsze wtryski oraz większą przepustnicę. Po dodaniu do tego zestawu nowego układu wydechowego ze sportowymi katalizatorami udało się uzyskać 800 koni mechanicznych. Cała moc przekazywana jest na tylną oś za pomocą manualnej przekładni 6-stopniowej z customowym short-shifterem. Zapewnia on jeszcze szybszą zmianę biegów.

Forda Mustanga CS800 od Sutton wyceniono na 64,950 funtów. Możecie go obejrzeć na żywo na targach Top Marques Monaco do 23 kwietnia.

Ford Mustang Sutton CS800