Corvette Carbon 65 Edition

Chevrolet świętuje właśnie 65-lecie modelu Corvette. Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Nowym Jorku są zatem świetną okazją do pokazania tego modelu w limitowanej edycji. Corvette Carbon 65 Edition, bo tak ją nazwano, powstanie w liczbie wyłącznie 650 egzemplarzy. Wśród nich znajdziemy modele Grand Sport 3LT oraz Z06 3LZ.

Corvette Carbon 65 Edition

Wyjątkowa Corvette wyróżnia się przede wszystkim szarym lakierem Ceramic Matrix Gray, do którego świetnie kontrastują czarne felgi oraz elementy wykonane z włókna węglowego. Na przednich błotnikach znajdziecie niebieskie naklejki z nazwą Carbon 65.

„Corvette jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw w historii Chevroleta i sportu samochodowego, niewielu może się pochwalić takim dziedzictwem.

„Nowa edycja Carbon 65 upamiętnia to oferując klientom kolejny unikalny model, który jeszcze bardziej potęguje doświadczenia z posiadania Corvette.” – Paul Edwards, U.S. vice president Chevrolet Marketing

Wewnątrz limitowanej Corvette znajdziemy czarne sportowe fotele obszyte skórą z niebieskimi przeszyciami. Kierowca w dłoniach będzie trzymał nową kierownicę wykończoną włóknem węglowym, a na desce rozdzielczej i boczkach drzwiowych pojawią się karbonowe detale.

Pełna lista zmian wprowadzonych w wersji Carbon 65 Edition zawiera: Lakier Ceramic Matrix Gray, niebieski materiałowy dach w przypadku modelu Grand Sport, naklejki na błotnikach i drzwiach, czarne felgi z karbonowymi kapselkami, niebieskie zaciski hamulcowe, nielakierowane karbonowe elementy, w tym między innymi spoiler oraz środkowa część maski, karbonowe lusterka, czarna skórzana tapicerka z niebieskimi przeszyciami, karbonowa kierownica, karbonowe dekory, sportowe fotele, plakietki z nazwą limitowanej edycji.

Trzeba przyznać, że trochę tego jest, i wszystko razem wygląda naprawdę świetnie. Pakiet Carbon 65 Edition będzie można zamówić w cenie 15,000$ już latem tego roku.

Corvette Carbon 65 Edition

Oprócz tego, latem w ofercie pojawią się odświeżone modele Stingray, Grand Sport i Z06. Najważniejsze zmiany wprowadzone na rok modelowy 2018 to przede wszystkim nowe felgi w rozmiarach 19 i 20 cali, ceramiczne hamulce, które są teraz oferowane również bez pakietu Z06 Performance Package, nowe lakiery nadwozia i materiałowych dachów w przypadku wersji cabriolet, nowe funkcje w oprogramowaniu Performance Data Recorder oraz zaktualizowany Head-Up Display.

Corvette Carbon 65 Edition