2018 Opel Grandland X [oficjalnie]

Swój internetowy debiut miał właśnie większy brat Opla Crossland X, którego poznaliśmy bliżej na Międzynarodowych Targach w Genewie. Mowa oczywiście o modelu Grandland X. Jest to bezpośredni konkurent między innymi Peugeota 3008, Seata Ateca czy Nissana Qashqai.

2018 Opel Grandland X

Opel Grandland X zbudowany jest na tej samej płycie co Peugeot 3008 i Citroen C5 Aircross. Będzie on napędzany również tymi samymi silnikami. Ofertę otworzy 1.5-litrowy silnik benzynowy, a na jej szczycie znajdziemy jednostkę wysokoprężną o pojemności 2 litrów. Szczegółów na temat mocy silników z oferty Opel nam niestety oszczędził i pewnie dowiemy się więcej dopiero w okolicach września podczas premiery, która odbędzie się na Międzynarodowych Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie, na których oczywiście nie może nas zabraknąć.

Nadwozie skrywa kilka smaczków stylistycznych, które znamy już z mniejszego Crossland X. Mamy tu więc nowe reflektory z charakterystycznymi podwójnymi paskami LED i spory grill z chromowanymi poprzeczkami. Przy długości nadwozia równej 4,477mm rozstaw osi wynosi 2,675 mm, zapewnia to sporo przestrzeni dla pasażerów. Wysokość na poziomie 1,636 mm i szerokość 1,844 mm pozwolą na wygodne podróżowanie nawet pięciu osób.

2018 Opel Grandland X

Wewnątrz znajdziemy ekran dotykowy z systemem IntelliLink, miejsce do indukcyjnego ładowania smartfona, system OnStar, podgrzewane fotele i kierownicę oraz wiele innych opcji wyposażenia wpływających na komfort podróżowania. Pod automatycznie podnoszoną klapą bagażnika schowamy 514 litrów bagażu, a gdy złożymy kanapę przestrzeń ta wzrośnie aż do 1,652 litrów. Jest to jeden z najlepszych wyników w tej klasie samochodów.

Na liście asystentów kierowcy znalazły się między innymi: adaptacyjny tempomat z funkcją detekcji pieszych i systemem hamowania awaryjnego, asystent parkowania, zestaw kamer 360 czy wykrywanie zmęczenia kierowcy. System multimedialny obsługuje również Apple CarPlay oraz Android Auto. Opcjonalnie oferowany będzie system Grip Control, który pomoże nam podczas jazdy w trudniejszych warunkach odpowiednio sterując momentem obrotowym.

2018 Opel Grandland X

Na żywo po raz pierwszy Opla Grandland X będziemy mogli zobaczyć we wrześniu podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie. Opel zamierza wprowadzić nowy model na rynek dopiero w roku 2018.