Mercedes-Benz Klasy S (2018) po faceliftingu. Oto zdjęcia i lista zmian

Podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju Mercedes zaprezentował Klasę S po faceliftingu. Oprócz zmian stylistycznych oraz nowych technologii w ofercie pojawiają się nowe jednostki napędowe.

2018 Mercedes-Benz S560

Zacznijmy więc może od silników. Do oferty Mercedesa Klasy S trafiają teraz nowe rzędowe silniki 6-cylindrowe oraz 8-cylindrowe w układzie widlastym z podwójnym doładowaniem.

Wysokoprężna rzędowa „szóstka” o pojemności 3 litrów sprawia, że S-Klasa jest najmocniejszym Mercedesem z silnikiem diesla jaki kiedykolwiek powstał. Mowa tutaj o modelu S400d 4MATIC, który oferuje kierowcy aż 340 KM i 700 Nm momentu obrotowego. Dostępna jest również słabsza opcja S350d 4MATIC z silnikiem o mocy 286 KM i momencie obrotowym równym 600 Nm.

2018 Mercedes-Benz S560

Pojawił się też benzynowy silnik R6, który produkuje 408 KM i 500 Nm. Będzie on podstawą wersji Plug-In Hybrid, o której więcej powinniśmy się dowiedzieć już niedługo.

Teraz zamiast S500 w ofercie znajdziemy model S560 4MATIC. Pod jego maską mamy nowy 4-litrowy silnik V8 Biturbo o mocy 476 KM i momencie obrotowym 700 Nm. Ten sam motor napędza również model Mercedes-AMG S63, z tym że w tym przypadku generuje on 612 KM i 850 Nm. Na szczycie stoi oczywiście S65 z 12-cylindrowym silnikiem o pojemności 6 litrów.

2018 Mercedes-AMG S65

Jeśli chodzi o stylistykę, nową „eSkę” z zewnątrz poznamy po nowych światłach LED, przeprojektowanym grillu przednim oraz delikatnie przemodelowanych zderzakach. Do oferty trafia również aż 7 nowych wzorów felg w rozmiarach od 17 do 20 cali.

Wnętrze to przede wszystkim nowy wyświetlacz centralny, który już nie jest podzielony na dwie części. Aktualnie ma on przekątną 12.3 cala. Kierowca z pewnością zauważy też nową kierownicę z przyciskami dotykowymi. Klient będzie mógł teraz wybrać też kilka nowych opcji wykończenia wnętrza.

Mercedes Klasy S jako pierwszy samochód na świecie oferuje system „Wellness while driving”. Zależnie od jednego z 6 wybranych ustawień (Freshness, Warmth, Vitality, Joy, Comfort oraz Trening) optmalizuje on ustawienia klimatyzacji, foteli, oświetlenia ambientowego oraz systemu audio. Każdy z programów trwa około 10 minut, producent przygotował do każdego z nich 5 specjalnych utworów muzycznych. Oświetlenie ambientowe można ustawić teraz w aż 64 kolorach, zaprogramowano również 10 ustawień specjalnych oraz rozdzielono oświetlenie na trzy strefy.

Nowa Klasa S oferuje również zaktualizowane systemy wspomagające kierowcę. Mamy tu nowy aktywny tempomat distronic, którego działanie opiera się również na danych z nawigacji. Do tego mamy Active Steer Assist, Active Lane Change Assist, Active Emergency Stop Assist, Active Steer Assist, Stop&Go Traffic Assist, Traffic Sign Assit oraz Remote Parking Assist.

2018 Mercedes-Maybach S560

Producent poprawił też działanie systemu Magic Body Control, który skanuje drogę przed nami i przygotowuje zawieszenie na spotkanie z dziurami, w które za chwilę wjedziemy. Działa on do prędkości 180 km/h.

Nie znamy jeszcze cen nowej Klasy S, ale zmiany dotyczą praktycznie całej gamy, łącznie z modelami AMG oraz Maybach.