Volkswagen Tiguan Allspace [Genewa 2017]

Volkswagen Tiguan Allspace po raz pierwszy został pokazany w Detroit na początku roku. Na wystawie motoryzacyjnej w Genewie model zadebiutował przed europejską publicznością.

Tiguan Allspace jest siedmioosobową wersją Tiguana z kilkoma różnicami, które naturalnie były konieczne w celu montażu trzeciej kanapy. Mamy więc większe tylne drzwi oraz o 10,9 cm dłuższy rozstaw osi (2,79 m) w stosunku do zwykłej wersji. Całkowita długość pojazdu wzrosła o 21,5 cm, dzięki czemu modelu jest 9,4 cm mniejszy od Touarega, który mierzy 4,7 m długości. Volkswagen Tiguan Allspace oferuje bagażnik o pojemności nawet 1920 l po złożeniu wszystkich siedzeń.

Volkswagen Tiguan | TEST

Volkswagen Tiguan Allspace powstał na platformie MQB i będzie oferowany z sześcioma silnikami – trzy benzynowe (150 KM, 180 KM, 220 KM) oraz trzy wysokoprężne (150 KM, 190 KM, 240 KM). W zależności od wersji napęd może być przekazywany za pomocą manualnej lub sześciobiegowej automatycznej przekładni dwusprzęgłowej.

Ponadto, wyposażenie Tiguana Allspace obejmuje panoramiczny dach, cyfrową deskę rozdzielczą, adaptacyjny tempomat, Blid Sport Monitor, Lane Departure Warning, Forward Collision Warning, autonomiczny system hamowania oraz system audio Fender.

Volkswagen Tiguan Allspace wejdzie do sprzedaży we wrześniu, natomiast przyjmowanie zamówień rozpocznie się w maju.