Volkswagen zaprezentował w Genewie następce modelu CC i jednocześnie nową flagową limuzynę, model Arteon. Wygląd zewnętrzny samochodu inspirowany jest koncepcyjnym modelem Sport Coupe Concept GTE pokazanym dwa lata temu w Genewie. 

Volkswagen Arteon ma większy rozstaw osi od Passata, dzięki czemu pasażerowie siedzący z tyłu otrzymają więcej miejsca na nogi. Arteon w porównaniu do Passata jest 94 mm dłuższy, 40 mm szerszy i 28 mm niższy; rozstaw osi został przedłużony o 50 mm. Pojemność bagażnika wynosi 563 l lub 1577 l po złożeniu tylnej kanapy. Arteon powstał oczywiście na płycie podłogowej MQB i w przyszłości prawdopodobnie zadebiutuje również jego bardziej praktyczna wersja Shooting Brake.

4.841 mm długości, 1.871 mm szerokości i 1.427 mm wysokości

Gama silników na początku sprzedaży obejmuje trzy jednostki benzynowe (1.5 l TSI o mocy 150 KM, 2.0 l TSI o mocy 190 i 280 KM) oraz trzy motory wysokoprężne 2.0 l TDI dostępne w trzech wariantach (150 KM, 190 KM i 240 KM). W późniejszych miesiącach oferta zostanie wzbogacona o wariant hybrydowy.

W zależności od wersji wyposażenia, Volkswagen Arteon oferowany będzie z napędem na wszystkie koła 4Motion, pakietem R-line i sześciobiegową manualną lub siedmiobiegową automatyczną przekładnią DSG.

Wewnątrz pojawiła się wielofunkcyjna kierownica, elektryczne fotele, HUD, nowy system infotainmemt i funkcja sterowania gestami.

Wprowadzenie Volkswagena Arteona na rynek planowane jest w czerwcu 2017 roku. Według dziennikarzy Autobild cena będzie oscylowała w granicach 35.000 euro.

*Zdjęcia live z Genewy zostaną uzupełnione jutro (7 marca).