Suzuki Swift [Genewa 2017]

Podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie Suzuki zaprezentowało nową, czwartą generację modelu Swift. Auto cechuje się nie tylko nowoczesnym designem i nową technologią, ale również wydajniejszymi i bardziej ekonomicznymi jednostkami napędowymi. W ofercie pojawił się 1.0 l motor trzycylindrowy turbo o mocy 102 KM i 150 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który współpracuje z sześciobiegową automatyczną przekładnią oraz 1.2 l Dualjet (wolnossący, czterocylindrowy) o mocy 91 KM i 118 Nm maksymalnego momentu obrotowego (połączony z 5-biegową manualną przekładnią lub bezstopniową skrzynią CVT).

Nowe Suzuki Swift będzie oferowane również w wersji hybrydowej, która łączy 1.2 l motor Dualjet z silnikiem elektrycznym o mocy 3,1 KM oraz 50 Nm. Ten wariant napędowy waży zaledwie 380 kg dzięki nowej platformie Heartet.

Nowe Suzuki Swift – więcej informacji

Nowe Suzuki Swift będzie dostępne w sześciu wersjach wyposażenia. Na pokładzie pojawią się m.in. system łagodzenia skutków kolizji, system automatycznego hamowania, sześć poduszek powietrznych, ABS, ESP, system ostrzegania przed nieplanowaną zmianą pasa ruchu oraz aktywny tempomat.

Kabina to całkowicie nowa konstrukcja. System infotainment może współpracować z Apple CarPlay oraz Android Auto.

Sprzedaż nowego Suzuki Swift rozpocznie się w kwietniu.