Renault Koleos pojawi się na europejskim rynku w czerwcu tego roku po otwarciu sprzedaży w Azji. Koleos powstał na platformie CMF C/D, z której korzysta Nissan X-Trail, jak również większe modele Renault/Nissan – Espace, Talisman, Kadjar i Nissan Qashqai.

Specyfikacja silnikowa dla Europy nie została jeszcze potwierdzona. W Azji są to dwie jednostki benzynowe i dwa motory wysokoprężne w zakresie mocy 128-173 KM. Są one dostępne z sześciobiegową manualną przekładnią lub bezstopniową skrzynią CVT.

Renault Koleos będzie oferowane w wersjach z napędem na przednią oś lub na wszystkie cztery koła. Prześwit samochodu wynosi 213 mm. Skoro już przy rozmiarach jesteśmy, długość nowego Koleosa wyosi 4670 mm (221 mm dłuższy niż Kadjar). Renault twierdzi, że Koleos charakteryzuje się rekordową przestrzenią wewnętrzną.

Wewnątrz pojawi się 7-calowy lub 8,7-calowy ekran dotykowy, bluetooth i port USB w standardzie oraz system rozpoznawania głosu. Wszystkie materiały użyte do wykończenia są podobno bardzo dobrej jakości. Oczywiście nie brakuje rozwiązań z innych modeli Renault, jak np. nastrojowego oświetlenia wnętrza.

Nowe Renault Koleos dysponuje najbardziej zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, w tym systemem ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu i rozpoznawaniem znaków drogowych, blind spot, automatycznym hamowaniem, systemem wykrywania zmęczenia czy systemem AEB.

Koleos będzie produkowany w zakładach w Busan w Korei Południowej. Wersja dla Chin będzie produkowana w fabryce Renault w Wuhan w Chinach.