Na stoisku Renault w Genewie zadebiutował odmłodzony Captur. W porównaniu do poprzednika nowy model otrzymał inne zderzaki, maskę oraz grill; wszystkie te elementy upodobniły Captura do największego Kadjara. Opcjonalnie dostępne jest oświetlenie LED (światła LED do jazdy dziennej w standardzie).

Pojawiły się również nowe wzory kół i trzy nowe kolory w palecie (Desert Orange, Ocean Blue i Amethyst), dzięki czemu łącznie jest możliwość wyboru 1 z 36 kolorów nadwozia.

Tworzywa sztuczne wewnątrz pojazdu są lepszej jakości, natomiast dekoracje uzupełniają chromowane elementy, skórzana tapicerka i podświetlenie LED. Po raz pierwszy Captur oferowany jest w wersji Initiale Paris ze skórzaną tapicerką Nappa, aluminiowymi pedałami, systemem bezkluczykowym, Blind Spot Warning, Easy Park Assist, systemem audio Bose i najnowszym infotainment wspieranym przez Android Auto.

Nowe Renault Captur 2017 – więcej zdjęć / informacji

Nowe Renault Captur 2017 będzie oferowane z dwoma silnikami benzynowymi o pojemnościach 0.9 l (TCE 90) i 1.2 l (TCE 120 KM) oraz z 1.5 l wariantem wysokoprężnym dCi 110.

Sprzedaż nowego Captura powinna ruszyć w maju.