Range Rover Velar [Genewa 2017]

Oto zupełnie nowy Range Rover Velar. Model ten zadebiutował podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie i pojawi się także na kwietniowej wystawie w Nowym Jorku. Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się latem tego roku. Pozycjonowany pomiędzy Range Rover Evoque i Range Rover Sport, model Velar charakteryzuje się stylistyką muskularnego SUV-a połączoną z bardzo eleganckim Coupe. Range Rover Velar mierzy 4803 mm długości (-5 cm w porównaniu do Range Rover Sport). Nadwozie modelu Velar aż z 81% składa się z aluminium.

W Stanach Zjednoczonych Range Rover Velar będzie oferowany z trzema silnikami, wszystkie połączone z ośmiobiegową automatyczną przekładnią. Cena startuje od 50.895 dolarów za 2.0 l wariant benzynowy turbodoładowany czterocylindrowy o mocy 247 KM. 2.0 l silnik wysokoprężny kosztuje 57.195 dolarów i generuje 180 KM. Najbogatsza (póki co) wersja otrzyma 3.0 l jednostkę V6 z kompresorem o mocy 380 KM (65.195 dolarów).

W Europie dostępnych będzie pięć jednostek napędowych – trzy wysokoprężne (dwa czterocylindrowe o mocy 180 KM i 240 KM oraz diesel V6 o mocy 300 KM) i dwa benzynowe (czterocylindrowy o mocy 250 KM i sześciocylindrowy mocy 380 KM).

Wewnątrz nowego Range Rovera Velar można znaleźć dwa 10-calowe wyświetlacze – jeden (górny) przeznaczony do obsługi systemu rozrywki i nawigacji oraz dolny z funkcją obsługi klimatyzacji i systemu Terrain Response. Wyposażenie standardowe obejmuje napęd na cztery koła oraz pneumatyczne zawieszenie w modelach V6 (w wersjach czterocylindrowych za dopłatą). Pojemność bagażnika wynosi aż 632 l lub 1731 l po złożeniu tylnej kanapy.

Range Rover Velar na początku wejdzie do sprzedaży w dwóch wersjach – Velar oraz Velar R-Dynamic. Do głównych konkurentów Velara zaliczamy BMW X6 oraz Mercedesa GLE Coupe, a także mniejsze modele – Porsche Macan i BMW X4.