Porsche Panamera Sport Turismo [oficjalnie]

Oto Porsche Panamera Sport Turismo. Bardziej praktyczna wersja Panamery zaliczy swój światowy debiut podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Porsche Panamera Sport Turismo ma dokładnie taki sam rozstaw osi co normalna Panamera. Nadwozie też nie jest wyższe, ale linia dachu została wydłużona, dzięki czemu udało się uzyskać dodatkowe miejsce dla pasażerów siedzących z tyłu oraz większy bagażnik. Na tylnej kanapie wygodnie usiądą trzy osoby.

Porsche Panamera Sport Turismo będzie oferowana z takimi samymi silnikami co zwykła Panamera; od 330-konnej Panamery 4, przez 440-konną Panamerę 4S, kończąc na 550-konnej odmianie Turbo. Wszystkie z napędem na cztery koła w standardzie. Dla lubujących się w ekologii przewidziano Panamerę 4 E-Hybrid Sport Turismo o mocy 462 KM. Póki co brakuje jeszcze Turbo S E-Hybrid, ale nie martw się – to tylko kwestia czasu.

Porsche Panamera Sport Turismo startuje od 97.520 dolarów za model Panamera 4. Model turbo kosztuje przynajmniej 155.050 dolarów. Dostawy rozpoczną się pod koniec 2017 roku.