Nowy Mercedes Klasy S po faceliftingu przyłapany

Mercedes-Benz już od jakiegoś czasu testuje nową Klasę S. Tymczasem w sieci pojawiły się zdjęcia modelu praktycznie bez kamuflażu, dzięki którym jesteśmy w stanie zaobserwować kilka istotnych zmian.

Nowy Mercedes Klasy S 2018 po faceliftingu zyska przede wszystkim przeprojektowany grill oraz zaktualizowany system “Multibeam” z diodami LED. Z tyłu pojawiła się nowa grafika opraw oświetleniowych i chromowana listwa łącząca końcówki układu wydechowego.

Wewnątrz, najważniejszą nowością jest elegancka trójramienna kierownica i nowoczesne “tablety” – zdecydowano się na usunięcie ramek z obu wyświetlaczy. Spodziewamy się ułatwionej obsługi systemu infotainment oraz możliwości sterowania gestami. S-klasa po faceliftingu przyniesie ze sobą również nową gamę systemów wspomagania kierowcy z zaawansowanymi możliwościami autonomicznymi.

Zmiany będą miały miejsce także pod maską – cała gama jednostek otrzyma szereg usprawnień. Ponadto, 4.7 l motor V8 w modelu S500 zostanie zastąpiony przed 4.0 l silnik V8, który zapewnia mniejsze zużycie paliwa, ale tak samo dobre osiągi. 

Nowy Mercedes Klasy S 2018 facelift

Nowy Mercedes Klasy S 2018 facelift zadebiutuje prawdopodobnie na wystawie motoryzacyjnej w Szanghaju w przyszłym miesiącu oraz podczas Salonu Motoryzacyjnego w Nowym Jorku (dwie premiery). Sprzedaż rozpocznie się począwszy od trzeciego kwartału.

FOT: Saudishift