Nowy Citroen C-Elysee [polski cennik]

Citroen C-Elysee po raz pierwszy polskiej publiczności zostanie pokazany podczas targów motoryzacyjnych w Poznaniu 6 kwietnia. Tymczasem producent opublikował cennik oraz inne informacje na temat nowego modelu.

Auto w porównaniu do poprzednika zyskało przede wszystkim na szlachetności; widać to głównie z przodu, gdzie pojawił się zmodernizowany zderzak oraz przeprojektowany grill. Ponadto z tyłu zamontowano światła z efektem 3D, natomiast całość stoi na nowych kołach. Są również dwa nowe kolory nadwozia.

Wewnątrz Francuzi postawili na praktyczność połączoną z nowoczesnością. Nie brakuje tutaj nowoczesnych technologii Connect Radio oraz Citroen Connect Navi z 7-calowym ekranem dotykowym, który współpracuje z Android Auto i Apple Car. Całość dopełniają liczne systemy bezpieczeństwa i doskonale wyprofilowane siedzenia. Pojemność bagażnika wynosi 506 litrów.

Nowy Citroen C-Elysee startuje od 41.090 złotych. W tej cenie otrzymujemy egzemplarz wyposażony w ekonomiczny silnik benzynowy 1.2 l PureTech o mocy 82 KM. Najdroższe warianty w ofercie to benzynowe 1.6 l VTi z sześciobiegowym automatem (115 KM) oraz wysokoprężne 1.6 l BlueHDI o mocy 100 KM (manualna skrzynia). Obie wersje zostały wycenione na 60.790 złotych.

Citroen C-Elysee jest dostępny w wersjach Live, Feel, MoreLife oraz Shine.

Pełny cennik Citroena C-Elysee 2017

Citroen C-Elysee 2017 cennik