Najdroższy Fiat w historii | Fiat 8V Supersonic

Obecnie najdroższym Fiatem w historii jest model 8V Cabriolet z 1953 roku zaprojektowany przez Alfredo Vignale. Cena? 1.120.000 euro.

To już jednak niedługo się zmieni. Podczas nadchodzącej licytacji domu aukcyjnego Sotheby na Florydzie będzie możliwość licytacji modelu Fiat 8V Supersonic z tego samego roku zaprojektowanego przez Carozzeria Ghia. Szacuje się, że wartość jaką osiągnie ten klasyczny model na licytacji wyniesie nawet 1.900.000 euro, czyli prawie 50% więcej.

Fiat 8V Supersonic powstał w zaledwie 15 egzemplarzach i zadebiutował podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie w 1954 roku. W 1979 roku w posiadanie samochodu wszedł Paul Lazaros, który zdecydował się na wymianę silnika na nowy; oczywiście mówimy o fabrycznej jednostce napędowej. W 2007 roku modyfikacji poddano również skrzynię biegów, zawieszenie, układ kierowniczy oraz deskę rozdzielczą.

Jak zobaczysz na załączonych zdjęciach, auto jest wyjątkowo zadbane.

1 komentarz do wpisu “Najdroższy Fiat w historii | Fiat 8V Supersonic”

  1. Kto by kiedyś pomyślał, że Fiat osiągnie taką cenę 🙂 Prezentuje się jednak pojazd bardzo imponująco. Smukła linia, czysta elegancja. Wśród osób zasobnych w portfelu na pewno znajdą się chętni.
    ___
    http://www.amvetee.pl/

Możliwość komentowania jest wyłączona.