Po wielu miesiącach oczekiwania McLaren w Genewie wreszcie zaprezentował nowy model 720S. Jak sama nazwa wskazuje, model 720S generuje 720 KM z 4.0 l podwójnie doładowanego silnika V8. To wystarczy, aby osiągać setkę w czasie 2,8 sekundy. Spojler z tyłu nadwozia zapewnia zwiększenie docisku oraz zminimalizowanie oporu powietrza. Wydajność aerodynamiczna jest dwa razy większa niż modelu 650S, którego zastępuje. Ponadto system Proactive Chassis Control pozwoli na swobodny drift.

McLaren mocno naciskał na uzyskanie niskiej masy własnej. Karoseria składa się głównie z włókna węglowego oraz aluminium, dzięki czemu samochód jest około 20 kg lżejszy od 650S.

Wewnątrz wszystko skupia się na nowej wielofunkcyjnej kierownicy. Konsola środkowa została wyposażona w ekran dotykowy przypominający tablet, natomiast wbudowane kamery pozwolą na nagrywanie np. przejazdu na torze i analizowanie poszczególnych jego fragmentów. Inne elementy zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, w tym ze skóry oraz alkantary. Klienci mogą wybierać spośród 20 kolorów nadwozia lub skorzystać z usługi McLaren Special Opertaions w celu stworzenia unikatowego egzemplarza.

Inne udogodnienia obejmują czujniki parkowania, system kamer 360 stopni, system audio Bowers & Wilkins i wiele innych.

McLaren rozpocznie przyjmowanie zamówień na model 720S w maju. Cennik nie został jeszcze ujawniony, ale kwota będzie prawdopodobnie 5% wyższa niż w przypadku ustępującego 650S.