Infiniti Q50 po faceliftingu [Genewa 2017]

Infiniti w Szwajcarii zaprezentowało odświeżony model Q50. Zmiany dotyczą kosmetyki stylistycznej i kilku nowości technicznych.

Na pierwszy rzut oka widzimy nowy zderzak, o bardziej sportowym kształcie. Infiniti Q50 2018 jest pierwszym modelem Infiniti wyposażonym w system jazdy półautonomicznej PROPILOT Assist System, który opiera się na aktywnym systemie utrzymania w pasie ruchu, automatycznym hamowaniu oraz inteligetnym tempomacie. Pozwala ona na autonomiczną jazdę w korku czy na autostradzie.

Wewnątrz pojawiła się nowa dźwignia zmiany biegów, nowe siedzenia, zaktualizowany infotainment InTouch z ekranem dotyukowym oraz lepszej jakości materiały wykończeniowe. Za odpowiednie wrażenia akustyczne odpowiada system audio Bose z 16 głośnikami.

Nowe Infiniti Q50 będzie dostępne z 2,2 l silnikiem turbodiesel o mocy 168 KM, z 2,0 l silnikiem turbo o mocy 208 KM oraz w hybrydowej wersji V6 z silnikiem o pojemności 3,5 l o mocy 302 KM i z 3,0 l silnikiem V6 o mocy 300 KM oraz 400 KM. 

Modyfikacjom poddano również układ kierowniczy Direct Adaptive Steering, który nie ma fizycznego połączenia z przednimi kołami. Zapewnia teraz płynniejsze działanie i wydajniejsze działanie.