Hyundai i30 Wagon 2017

Hyundai pokazał w Genewie nowy model i30 Wagon. Jest to jeden z najbardziej przestronnych modeli w klasie; pojemność bagażnika wynosi 602 l pojemności lub nawet 1650 l po złożeniu tylnego siedzenia.

Hyundai i30 Wagon mierzy 4585 mm długości, 1795 mm szerokości oraz 1465 mm wysokości, przy rozstawie osi wynoszącym 2650 mm. Samochód został zaprojektowany w centrum technicznym Hyundai’a w Rüsselsheim w Niemczech, natomiast produkcja będzie odbywać się w zakładach zlokalizowanych w Novosicach w Czechach.

Wnętrze i30 Wagon zostało znacznie uproszczone poprzez minimalizacje liczby przycisków i montaż 8-calowego ekranu dotykowego, który stanowi wyposażenie dodatkowe (standardowo 5-cali). System infotainment jest kompatybilny z Apple Car Play i Android Auto. Jest również możliwość indukcyjnego podładowania smartfona.

Hyundai i30 Wagon – więcej zdjęć / informacji

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Hyundai i30 Wagon został wyposażony w takie systemy, jak układ automatycznego hamowania, system ostrzegania przed kolizją, aktywny tempomat, blind spot, automatyczne światła drogowe, system utrzymywania w pasie ruchu oraz układ pozwalający na wykrycie zmęczenia kierowcy.

Pod maskę trafią silniki benzynowe oraz wysokoprężne od 1.0 l do 1.6 l pojemności. Hyundai i30 Wagon pojawi się w polskich salonach w maju tego roku. Cennik nie został jeszcze podany.