Honda w Genewie oficjalnie zaprezentowała nowy model Civic Type R, który wejdzie do sprzedaży pod koniec wiosny tego roku. Auto charakteryzuje się przede wszystkim muskularnym nadwoziem z różnymi modyfikacjami, które nadały nie tylko agresywności, ale również “pomagają w aerodynamice”.

Pod maską nowego Civica Type R siedzi 2.0 l silnik turbo z poprzedniej generacji, który otrzymał niewielki zastrzyk mocy. Moc wzrosła do 320 KM przy 6500 rpm i 393 Nm maksymalnego momentu obrotowego dostępnego od 2500 do 4500 obrotów na minutę. Cała moc przekazywana jest na przednią oś poprzez mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Kierowca ma do dyspozycji trzy tryby jazdy, w tym Comfort, Sport i +R. Wszystkie tryby zmieniają ustawienia układu kierowniczego, tłumienia amortyzatorów i reakcję na pedał przyspieszenia.

Honda podaje, że nowy Civic Type R jest 38% sztywniejszy niż poprzednia generacja. Auto jest również 7 kg lżejsze.

Nowa Honda Civic Type R będzie dostępna w jednej wersji wyposażenia – Touring – która obejmuje czerwone fotele i inne szczegóły na desce rozdzielczej. Nie brakuje również 7-calowego ekranu z systemem nawigacji i potężnego nagłośnienia 540 watt z 12 głośnikami. Infotainment współpracuje z Apple CarPlay i Android Auto.

Celem Hondy w przypadku nowej generacji modelu Civic Type R jest uzyskanie najlepszego czasu samochodu z napędem na przednie koła na torze Nurburgring.