Toyota CH-R cieszy się bardzo dużą popularnością na wielu światowych rynkach. Jeśli ktoś z was wstrzymywał się z zamówieniem w oczekiwaniu na wynik testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP, mamy świetne wieści. Toyota CH-R uzyskała bardzo dobre wyniki; łącznie maksymalną notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Za ochronę kierowcy i pasażerów CH-R otrzymała 95%. Bezpieczeństwo dzieci zostało ocenione na 77%, natomiast przechodniów przed skutkami zderzenia 76%. Systemy bezpieczeństwa czynnego zdobyły 78% za skuteczność.

Toyota CH-R została oparta na nowoczesnej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), natomiast nadwozie zostało wzmocnione bardzo wytrzymałą stalą. Japończycy starali się zaprojektować auto w taki sposób, aby cała siła uderzenia została skierowana pod kabinę pojazdu.

„Bardzo dobre wyniki testów bezpieczeństwa Euro NCAP, w szczególności udowodniona skuteczność systemów bezpieczeństwa czynnego, pokazują, że Toyota C-HR ma do zaoferowania znacznie więcej niż niezrównany design. Naszym celem było stworzenie samochodu, który jest dynamiczny i bezpieczny” – powiedział Karl Schlicht, wiceprezydent ds. sprzedaży Toyota Motor Europe.

Źródło: Toyota

1 komentarz
  1. Jak ktoś nie ma oleju w głowie to każdy samochód może być niebezpieczny chociaż Toyoty należą do najbardziej zabezpieczonych aut na świcie. C-HR już ma charakter z zacięciem sportowym, więc bezpieczeństwo bardzo się przyda zwłaszcza, że użytkownikami takich samochodów z pewnością będą kierowcy młodzi.

Komentowanie zostało wyłączone.