Czy nowa Toyota CH-R jest bezpieczna? Oto wyniki japońskiego crossovera

Toyota CH-R cieszy się bardzo dużą popularnością na wielu światowych rynkach. Jeśli ktoś z was wstrzymywał się z zamówieniem w oczekiwaniu na wynik testów zderzeniowych przeprowadzonych przez Euro NCAP, mamy świetne wieści. Toyota CH-R uzyskała bardzo dobre wyniki; łącznie maksymalną notę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Za ochronę kierowcy i pasażerów CH-R otrzymała 95%. Bezpieczeństwo dzieci zostało ocenione na 77%, natomiast przechodniów przed skutkami zderzenia 76%. Systemy bezpieczeństwa czynnego zdobyły 78% za skuteczność.

Toyota CH-R została oparta na nowoczesnej platformie TNGA (Toyota New Global Architecture), natomiast nadwozie zostało wzmocnione bardzo wytrzymałą stalą. Japończycy starali się zaprojektować auto w taki sposób, aby cała siła uderzenia została skierowana pod kabinę pojazdu.

„Bardzo dobre wyniki testów bezpieczeństwa Euro NCAP, w szczególności udowodniona skuteczność systemów bezpieczeństwa czynnego, pokazują, że Toyota C-HR ma do zaoferowania znacznie więcej niż niezrównany design. Naszym celem było stworzenie samochodu, który jest dynamiczny i bezpieczny” – powiedział Karl Schlicht, wiceprezydent ds. sprzedaży Toyota Motor Europe.

Źródło: Toyota