Bentley Bentayga Mulliner [Genewa 2017]

Bentley Bentayga sam w sobie oferuje mnóstwo luksusu. Producent twierdzi jednak, że da się to zrobić jeszcze lepiej. Na dowód tego zaprezentował nam model Bentayga w wersji Mulliner.

Z zewnątrz rozpoznamy tę wersję po 2-kolorowym nadwoziu oraz nowych 22-calowych felgach. Wewnątrz również pojawia się najwyższej jakości skóra w dwóch odcieniach. Co ciekawe – przednie oraz tylne fotele mają zupełnie odmienną kolorystykę. Klient może wybrać spośród 7 kombinacji.

Ciekawe jest również wykończenie drewniane Ombré Burr Walnut Veneer, które płynnie przechodzi z czerni w kolor drewna orzecha włoskiego. Aby w pełni zadowolić pasażerów, mogą oni wybierać z aż 15 różnych kolorów podświetlenia ambientowego, a o doznania akustyczne zadba 21-kanałowy system dźwiękowy marki Naim o mocy 1,950 W.

Pod maską bez zmian- 6-litrowy silnik W12 generuje 608 KM i 900 Nm. Daje to możliwość przyspieszenia do 100 km/h w 4,1 sekundy oraz rozpędzenie się do 301 km/h.

Zamówienia zostaną otwarte wiosną. Bentley nie pochwalił się jeszcze ani ceną, ani liczbą egzemplarzy jaką planują sprzedać.