Losy dwóch modeli Alfy RomeoGiulietta i MiTo – stały się bardzo niepewne. W wywiadzie dla magazynu Autocar, szef Alfy Romeo Reid Bigland, powiedział, że firma jest obecnie skoncentrowana na globalnej sprzedaż swoich samochodów, a nie rynku europejskim. Jak wiadomo, Giulietta i MiTo są przeznaczone tylko dla klientów z Europy i taka decyzja włoskiej firmy może oznaczać ich koniec.

Bigland zapytany o następny po Giulii i Stelvio nowy model Alfy Romeo, wspomniał o SUV-ie, ale nie podał szczegółowych informacji na temat wielkości. Zgodnie ze wcześniejszymi doniesieniami, może chodzić o model oparty na platformie Maserati Levante. W przyszłości planowany jest również większy luksusowy sedan plasowany nad Giulią.

1 komentarz
  1. Bardzo dobrze, ale ja bym jednak na miejscu zarządu fiata wprowadził kontynuacje w postaci lancii delty i lancii ypsilon, widziałbym lancie jako sportową markę w tańszych autach z napędem na przód, w droższych 4×4. Sami przyznacie, że nazwa Delta przez swoją historie znaczy więcej niż giulietta.

Komentowanie zostało wyłączone.